Ar kūdikių masažai ir mankštelės iš tiesų naudingi?

Ar kada nors uždavėte sau klausimą, kam reikalinga kūdikių mankšta ir masažas? O gal tai neduoda naudos?

Kūdikių masažai ir mankštelės ypač naudingos kūdikiams, kurių raida vėluoja. Pvz., vaikutis jau turėtų verstis nuo vieno šono ant kito, tačiau jis to nedaro arba mažylis turėtų sėdėti, bet jis savarankiškai net nebando sėstis. Mankšta padeda lavinti vaikučio raumenis, todėl jis greitai „prisiveja“ savo tikrąjį amžių. Užsiėmimai su kineziterapeute padeda vaikučiui greičiau vystytis, stiprėja jo raumenys. Tuo pat metu masažai ir mankštelės padeda sparčiau vystytis centrinei nervų sistemai, todėl Jūsų vaikutis pradeda anksčiau kalbėti.

Jūsų vaikučio šeimos gydytojas arba vaikų ligų gydytojas, įvertinęs esminius kūdikio raidos ypatumus, gali rekomenduoti užsiregistruoti konsultacijai pas vaikų ir kūdikių kineziterapeutą. Altamedica Reabilitacijos ir Lašo klinikose pirmoji konsultacija pas Agnę Uldinskę yra nemokama. Svarbu tai, kad vaikučio tėvai bendradarbiautų su kineziterapeute, kadangi pastaroji gali išmokyti lengvų mankštelių, kurias namuose atliksite kartu su mažyliu. Tai savotiški „namų darbai“ tėveliams, tačiau jie duoda akivaizdžių rezultatų. Smagu yra ir tai, jog vaikų masažų ir mankštų efektas yra ypač greitai pastebimas, lyginant su suaugusiais. Korekcijos ankstyvame amžiuje yra tikrai efektyvios, tik rekomenduojama nedelsti ir manyti, kad problema gali išsispręsti savaime.

Kūdikių mankštelės gali būti reikalingos dėl daugybės priežasčių: kreivakaklystės, klubų displazijos (nepakankamas klubo sąnario išsivystymas), hipertonuso (kūdikis įsitempęs, kumštukai suspausti, sunku sulenkti rankytes ir kojytes), hipotonuso (kūdikis guli „varlytės“ poza, tarsi išglebęs, pirštukai išskėsti ir ištiesti), neurologinės kilmės sutrikimų. Didžioji dalis problemų yra išsprendžiamos nuolatinių masažų ir mankštelių pagalba. Jas atlieka vaikų ir kūdikių kineziterapeutas, atsižvelgdamas į vaikučio sveikatos sutrikimus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pirmuosius savo gyvenimo metus masažuoti vaikai lenkia savo bendraamžius protine branda ir fiziniu išsivystymu. Masažas skatina ne tik fizinį ir protinį vystymąsi, bet teigiamai veikia kraujotaką bei medžiagų apykaitą. Mažyliai tampa ramesni, gali stipriai sumažėti pilvuko diegliai. Vaikučius galima pradėti masažuoti jau antrame mėnesyje.

Norėtume paraginti tėvelius, pasitarus su vaikučio šeimos ar vaikų ligų gydytoju, apsilankyti profilaktiniam patikrinimui pas vaikų ir kūdikių kineziterapeutą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *