Ar netaisyklinga vaikų laikysena yra didelė problema?

Taisyklinga laikysena – tai ne tik graži išvaizda, tačiau ir geros sveikatos garantas. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad vaikų laikysenos sutrikimų skaičius auga. Tokie vaikų ir paauglių įpročiai kaip: kuprinės nešimas ant vieno peties; pamokų ruošimas sėdint sukryžiavus kojas ant lovos; skaitymas susikūprinus gali turėti įtakos visam gyvenimui.

Vaikai, turintys netaisyklingą laikyseną, skundžiasi galvos, kojų, nugaros skausmais, virškinimo sutrikimais. Netaisyklinga laikysena sukelia fizinį silpnumą, judrumo stoką. Atsiradus pastariesiems požymiams, laikysenos sutrikimai ima dar labiau progresuoti.

Esant krūtinės ląstos ir stuburo deformacijoms, vidaus organų veikla apsunksta ir vaikai pradeda jausti įvairius negalavimus. Šis sutrikimas taip pat skatina psichologinių problemų atsiradimą, kadangi mažina pasitikėjimą savimi, stipriną stresą.

Labai svarbu, kad tėvai kontroliuotų vaikų laikyseną, kadangi laiku neperspėjus – vaikai pripranta prie netaisyklingos stovėjimo arba sėdėjimo padėties. Vaikui gali nugaros ir neskaudėti, tačiau ydingos laikysenos įpročiai gali įtakoti skausmus ateityje.

Kviečiame mokyklinio amžiaus vaikus ir paauglius atvykti į Altamedica Reabilitacijos kliniką arba į Altamedica Lašo kliniką konsultacijai pas kineziterapeutę Agnę Uldinskę. Būtina netaisyklingą laikyseną koreguoti kuo anksčiau tam, kad ateityje Jūsų vaiko nevargintų skausmai. Tėvams reiktų žinoti, kad netaisyklinga laikysena yra ne tik fizinė, bet ir psichologinė problema, todėl patariama problemą koreguoti kompleksiškai.

Konsultacijai pas vaikų kineziterapeutę Agnę Uldinskę Altamedica Reabilitacijos ir Lašo klinikų registruokitės čia:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *