Ar socialiniai įgūdžiai svarbūs norint tapti sėkmingu suaugusiuoju?

Paauglių socialiniai įgūdžiai - Altamedica

Ar socialiniai įgūdžiai svarbūs norint tapti sėkmingu suaugusiuoju?

Jei išgirstumėte klausimą „ko reikia žmogui, kad jis būtų sėkmingas?“ – kaip į jį atsakytumėte? Tikriausiai daugeliui visų pirma į galvą ateitų mintis apie tokius dalykus, kaip geri rezultatai mokykloje, puikiai išlaikyti egzaminai, pasiekimai universitete, karjeros aukštumos ir t.t. Iš esmės, visa tai, kas siejasi su mokymusi ir profesiniais pasiekimais. Tačiau ar to tikrai pakaktų, siekiant gyventi visapusiškai sėkmingą gyvenimą? O jei pažvelgtume į sėkmingumo sampratą šiek tiek plačiau – kur, pagal svarbą, atsiranda emociniai ir socialiniai įgūdžiai?

Sėkmingo žmogaus samprata: ar tikrai užtenka tik profesinių pasiekimų?

Įsivaizduokime prestižinės tarptautinės kompanijos vadovą, puikiausiai išmanantį savo verslo peripetijas, turintį didelę gausą žinių apie verslo plėtrą, gebantį kurti įvairias strategijas, atnešančias pelną, bet stokojantį bendradarbiavimo, bendravimo kultūros, sunkiai valdantį emocijas, lengvai išmušamą iš vėžių stresinėse situacijose. Dėl to ne tik kolegos, bet ir artimieji linkę vengti tiesioginio kontakto su juo, dalintis savo įspūdžiais ir idėjomis, tad dienos pabaigoje šį puikų, daug žinių turintį, didelį verslą valdantį žmogų aplanko ne kas kitas kaip vienišumas. Šis pavyzdys, žinoma, hiperbolizuotas. Tačiau puikiai jis puikiai atskleidžia, kad visapusiškai sėkmei patirti labai svarbu nepamiršti ir to, kas žmogų daro žmogumi. Tai emociniai ir socialiniai įgūdžiai (gebėjimas suprasti ir tinkamai išreikšti savo mintis, norus ir jausmus, išgirsti ir atjausti kitą, pagarbiai bendrauti, priimti tinkamus sprendimus). Mes galime baigti mokyklą ir universitetą aukščiausiais įvertinimais, gebėti suprasti ir išrasti sudėtingiausias formules, bet akademinės žinios nebūtinai atneš mums sėkmę asmeniniame gyvenime.

Emociniai ir socialiniai įgūdžiai: kodėl jie tokie svarbūs?

Akivaizdu, kad, šalia įprasto bendrojo ugdymo mokykloje, gyvenimo eigoje ne ką mažiau svarbu išmokti pažinti savo ir kitų jausmus, gebėti puoselėti draugystę, išklausyti, užjausti kitus. Tačiau tuo pačiu reikia nebijoti dalintis savo idėjomis, sėkmingai dirbti būryje bendraamžių, atsispirti neigiamai įtakai, įveikti sunkumus. Visa tai vadinama emociniais ir socialiniais įgūdžiais, o jų svarba sėkmingai vaiko raidai, tolimesnei ne tik asmeninei, bet ir visuomeninei naudai jau nėra abejojama. Tyrimais patvirtinta, kad emociniai ir socialiniai įgūdžiai padeda puoselėti saugią, pozityvią, palaikančią ugdymosi aplinką, mažina patyčių galimybę, stiprina atsparumą žalingiems įpročiams, skatina kurti sveikus tarpusavio santykius, priimti atsakingus sprendimus ir yra siejami su geresniais akademiniais pasiekimais mokykloje. Visa tai neabejotinai prisideda prie psichikos sveikatos stiprinimo ir kuria pamatus sėkmingam funkcionavimui mokykloje, šeimoje, bendruomenėje, darbo vietoje.

Renkama emocinių ir socialinių įgūdžių stiprinimo grupė 12–14 metų paaugliams

„Altamedica“ Psichikos sveikatos centras, suprasdamas, kad emociniai ir socialiniai įgūdžiai svarbūs visiems ir matydamas šių įgūdžių stoką tarp paauglių, organizuoja emocinių ir socialinių įgūdžių stiprinimo grupinius užsiėmimus.

Šį užsiėmimų ciklą sudarys 10 susitikimų, kurie vyks kartą per savaitę ir truks 1,5 val. Užsiėmimų metu grupės nariai mokysis pažinti savo ir kitų jausmus bei ieškos tinkamų jų reiškimo būdų. Taip pat bus skatinami atrasti savo stipriąsias ir tobulintinas puses, kurti teigiamą tarpusavio santykį su bendraamžiais, stiprinti bendravimo įgūdžius bei būti komandos dalimi.

Grupė skirta 12–14 m. paaugliams, kurie:

  1. nori geriau pažinti save;
  2. suprasti jausmų pasaulį;
  3. įgyti drąsos būti ir veikti bendraamžių grupėje.

KADA? Penktadieniais 16.00-17.30

PIRMAS UŽSIĖMIMAS – surinkus grupę.

KUR? Vaikų reabilitacijos klinika, Šiaurės prospektas 8C, Kaunas. (2 aukštas)

KAINA? Vienas susitikimas – 15 €. Apmokėjimas – mėnesiui į priekį. Reikalingas vienas įvadinis pokalbis, kurio kaina 20 €.

UŽSIĖMIMUS VEDA „Altamedica“ Psichikos sveikatos centro medicinos psichologė Karina Kravčenko-Petkūnė

Registracija el. paštu – karina.kravcenko@altamedica.lt

PLAČIAU APIE PASLAUGAS:

PSICHIKOS SVEIKATOS STACIONARUS GYDYMAS