CHIRURGIJA

CHIRURGIJA

Chirurgija – medicinos sritis, apimanti operacinių metodų taikymą, siekiant diagnozuoti arba išgydyti tam tikrus sužalojimus ar ligas. „Altamedica“ šeimos klinikose dirba gydytojai kraujagyslių chirurgai ir abdominalinės chirurgijos gydytojai. Šie specialistai įvertina esamą paciento būklę, teikia profesionalias konsultacijas, atlieka išsamius tyrimus diagnozei nustatyti ar patikslinti ir sudaro gydymo planus sėkmingam ligos gydymui. „Altamedica“ šeimos klinikose dirbantys gydytojai chirurgai padeda gydyti pilvo organų ir kraujagyslių ligas.

GYDYTOJAI

KAINOS

Prisirašiusiems pacientams, € Neprisirašiusiems pacientams, €
Gyd. kraujagyslių chirurgo konsultacija 45 50
Gyd. kraujagyslių chirurgo konsultacija ir kraujagyslių echoskopija 65 70
Pirminė abdominalinės chirurgijos gydytojo konsultacija 30 35
Antrinė abdominalinės chirurgijos gydytojo konsultacija 20 18

 Bendra kaina, €
Gyd. kraujagyslių chirurgo konsultacija ir kraujagyslių echoskopija80
Gyd. kraujagyslių chirurgo pakartotinė konsultacija20
Gyd. kraujagyslių chirurgo kraujagyslių echoskopija40

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

KLINIKOS

Chirurgijos tipai

Dažniausiai chirurginio gydymo prireikia patyrus traumą, įkandus gyvūnui ar susirgus ūminėmis ligomis. Minėti negalavimai tai – bendroji chirurgijos šaka. Tiesa, chirurgijos mokslas jau seniai nebėra susijęs tik su traumomis. Kadangi ši medicinos sritis yra labai plati, ji skirstoma į daugybę tipų pagal skubumą, tikslą, pobūdį, operuojamą kūno dalį, sudėtingumą ir naudojamas technologijas.

Pagal gydymo skubumą chirurginės intervencijos skirstomos į:

Pagal tikslą į:

Pagal procedūros tipą į:

Dažniausios ligos, kurias sprendžia chirurgai

Pilvo sienos išvarža. Tai pilvaplėvės ir pilvo ertmėje esančių organų išsiveržimas į paodį. Ji atpažįstama iš pilvo srityje atsiradusio gumbo. Diagnozei nustatyti dažniausiai pakanka apžiūros ir apčiuopos, prireikus gali būti atliekamas ultragarso tyrimas. Rekomenduojamas gydymo būdas – operacija. Nors šis sveikatos sutrikimas gali atrodyti nereikšmingas, negydant galima komplikacija – išvaržos ir joje esančių organų įstrigimas.

Pilvo tiesiųjų raumenų išsiskyrimas (diastazė). Tai tarpo vidurinėje pilvo linijoje atsiradimas, pastebimas kaip pailgas iškilimas. Didelio laipsnio diastazė gali sukelti nugaros skausmus juosmens srityje, susilpninti dubens dugną, lemti netaisyklingą laikyseną ar netgi pavojų patirti vidaus organų sužeidimų.

Aterosklerozė. Tai lėtinė kraujagyslių sienelių liga, kuria sergant siaurėja kraujagyslės ir susidaro aterosklerozinės plokštelės (ateromos), dėl kurių formuojasi trombai. Negydoma liga gali lemti miokardo infarktą, galvos smegenų insultą, paralyžių, kojų gangreną ar aortos išsiplėtimą.

Kojų venų varikozė. Tai venų vožtuvų sutrikimas, kai kraujas venose užsistovi ir ima didėti kraujo spaudimas. Dėl to venos ima ilgėti ir plėstis. Negydoma liga gali lemti paviršinių venų uždegimą.

Giliųjų venų trombozė. Tai kraujagyslių užakimas, susidarius trombui. Giliųjų venų trombozė gali progresuoti į plaučių arterijų emboliją, kai trombas patenka į plaučius ir užkemša jų kraujagyslę. Ne mažiau pavojingas ir potrombozinis sindromas, kai trombas prilimpa prie venos sienelių ir sutrikdo kraujo pratekėjimą.

Periferinių arterijų liga (PAL). Tai lėtinis galūnių arterinės kraujotakos sutrikimas, kai susiaurėjus ar užakus arterijai, sutrinka arba nutrūksta kraujo tiekimas į audinius. Ligai progresuojant gali pasireikšti galūnės skausmas, šlubumas.

Smegenų aneurizma. Tai išplonėjusi arba susilpnėjusi galvos smegenų sienelės vieta, kuri, veikiama arterinio kraujo spaudimo, išsiplečia ir suformuoja „balioną“, kuriame cirkuliuoja kraujas. Didelės aneurizmos gali užspausti nervus, o jai plyšus grėsti mirtis.

NAUJIENOS