ODOS DARINIŲ ŠALINIMAS CHIRURGINIU BŪDU

Bene dažniausiai pasitaikantys gerybiniai odos dariniai – tai melanocitiniai apgamai, tačiau kūno odoje galima pastebėti ir kitų neįprastų darinių – karpų, papilomų, moliuskų ir kt. Nors gerybiniai odos dariniai įprastai nekenkia sveikatai, tačiau juos dažnai traumuojant dariniai gali pakisti, padidėja infekavimosi rizika. Todėl specialistai ragina bent kartą per metus pasitikrinti turimus odos darinius, ypač jei pastebima staiga atsiradusių, skausmingų, besidauginančių, pakitusių ar negyjančių darinių.

Planuojant atlikti odos darinių šalinimą, konsultacijos metu gydytojas dermatovenerologas atlieka dermatoskopiją – odos darinių ištyrimą dermatoskopu. Tai neinvazinis ir neskausmingas odos darinių ištyrimo būdas, kurio metu galima įvertinti darinių struktūras, stebėti jų pokyčius. Konsultacijos metu su pacientu yra aptariama procedūros eiga, priežiūra po procedūros, kontraindikacijos, galimos komplikacijos.

Chirurginio darinių šalinimo privalumai

Įprasta kaina, € Prisirašiusiems pacientams, €
Pirminė gyd. plastikos chirurgo konsultacija  dėl didelės apimties procedūrų (30 minučių) 80 70
Pakartotinė gyd. plastikos chirurgo konsultacija dėl tos pačios priežasties 1 mėn. laikotarpyje/siūlų išėmimas/kai atliekamas chirurginis odos darinio šalinimas (15 min.) 50 45
Chirurginis odos darinio šalinimas* 120 - 200 120 - 200
*Kaina priklauso nuo odos darinio dydžio bei kūno vietos, kurioje jis yra (veido ar kūno zona).

Priežiūra po procedūros, galimos procedūros išeitys

GYDYTOJAI

KLINIKOS

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Odos dariniai dažniausiai šalinami jei turi piktybiškumo požymių (tokie dariniai šalinami tik chirurginiu būdu), taip pat ir dėl estetinių priežasčių ar patiriamo diskomforto, skausmo. Kai kurie odos dariniai taip pat šalinami, jei yra traumuojami skutantis, šukuojantis ar dėvint drabužius. Tačiau jei darinys yra gerybinis ir nesukelia diskomforto, jo šalinti nėra būtina.
Mūsų klinikoje odos darinius chirurginiu būdu šalina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas. Pacientams prieš procedūrą rekomenduojama atlikti bendrojo kraujo ir krešumo rodiklių tyrimus. Operacijos metu odos darinys išpjaunamas skalpeliu, žaizda susiuvama, sutvarstoma, o išpjautas darinys išsiunčiamas histologiniam tyrimui.
Prieš chirurginį odos darinių šalinimą atliekama vietinė nejautra – procedūros atlikimo vietoje suleidžiami anestetikai (lidokainas), todėl operacija neskausminga. Minimalus skausmas gali būti jaučiamas anestezijos atlikimo metu.
Odos darinių šalinimas chirurginiu būdu neatliekamas, jei pacientas serga hemofilija (kraujo krešėjimo sutrikimu) ar sunkia sistemine infekcija arba vartoja kraują skystinančius vaistus. Šis gydymas taip pat netaikomas, jei procedūros vietoje stipriai pažeista oda.



Atsiliepimų nėra.