Kaip prie geros savijautos gali prisidėti limfodrenažinis masažas?

Limfodrenažinis masažas – tai nepamainoma procedūra, kuri suaktyvina limfos tekėjimą, kraujotaką, skatina skysčių, toksinų ir riebalų sankaupų pasišalinimą iš organizmo, tinka gydyti šąlančioms kojoms.

Ergoterapeutė Aurelija Šileikytė

Ergoterapeutė Aurelija Šileikytė

Žmogaus limfinė sistema perfiltruoja į organizmą patekusias medžiagas ir kenksmingas išvalo. Todėl labai svarbu, kad ši sistema nesutriktų ir organizmas galėtų susidoroti su jį puolančiomis ligomis. Pirmieji limfinės sistemos suprastėjimo požymiai yra celiulito išryškėjimas, staigus svorio augimas ir padidėję limfmazgiai.

Limfodrenažinio masažo aparatu indikacijos:

 • Veninė ir limfinė edema;
 • Pooperacinės edemos;
 • Potrauminės edemos;
 • Kraujotakos sutrikimas galūnėse;
 • Hemiparezė;
 • Raumenų hopotrofija.

Tai puiki procedūra, esant kojų nuovargiui. Jis pasireiškia dirbant ilgai stovimą ar sėdimą darbą. Vasaros metu pasireiškia aktyviau, patinsta pėdos, čiurnos, blauzdos. Taip pat gali atsirasti kelias valandas praleidus lėktuve, automobilyje ar bet kokioje kitoje transporto priemonėje.

Jei yra matomas venų voratinklis, t. y. išsiplėtusios paviršinės venos, limfodrenažinis masažas aparatu, pagerina kraujo cirkuliaciją, taip sušvelnindamas matomą voratinklį.

Limfodrenažinis masažas padeda sumažinti staiga atsiradusią pigmentaciją. Tai kraujo išsiliejimas į aplinkinius audinius, kuris dažniausiai pasireiškia čiurnos srityje. Taip gali nutikti po skleroterapijos, kuomet pašalinamos varikozinės venos.

Tinkama esant sporto traumoms: kelio ar kulkšnies patempimams. Taip pat kaip traumų prevencija ar kai jaučiamas raumenų skausmas. Limfodrenažinis masažas padeda atsigauti po treniruočių, aprūpina raumenis deguonimi bei padeda pasišalinti susidariusiai pieno rūgščiai. Ši procedūra tinkama nuovargio ir streso mažinimui bei toksinų pašalinimui.

Limfodrenažinio masažo aparatu kontraindikacijos:

 • Aukštas kraujospūdis;
 • Vidinis ar išorinis kraujavimas;
 • Nėštumas (galima atlikti praėjus ne mačiau kaip 6 sav. po gimdymo);
 • Karščiavimas;
 • Inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumas;
 • Plaučių edema;
 • Piktybiniai ar gėrybiniai navikai;
 • Elektroniniai medicininiai implantai.

Limfodrenažinis masažas atliekamas ir kaip grožio procedūra, kuomet suaktyvinus kraujotaką, pašalinami susikaupę toksinai, regeneruojasi oda, sumažėja patinimų, pagerėja emocinė būklė. Derinant šį masažą su mityba ir sportu, galima pasiekti geresnius rezultatus celiulito gydyme. Kadangi krenta svoris ir tirpsta riebalinis sluoksnis, rezultatai pasiekiami efektyviau. Masažas padeda išlaikyti odos stangrumą ir elastingumą.

Svarbu, kad atliekant limfodrenažinio masažo kursą, nuolatos būtų vartojami skysčiai, labiausiai tinka nesaldintas ir negazuotas vanduo, taip pat reikia atsisakyti riebaus maisto, išskyrus natūralius riebalus: avokadas, lašiša, alyvuogių aliejus.

Limfodrenažinis masažas atliekamas tik kojoms arba kojoms ir liemeniui. Taip pat galima atlikti su kūno įvyniojimais:

 • Specialūs kaitinantys, liekninantys, stangrinantys ar šaldantys limfodrenažinai kremai yra įtrinami į kūną, tuomet įvyniojama į specialią plėvelę ir atliekama procedūra aparatu „Pulstar“. Trukmė – 40 min.
 • Bandažai – tai elastiniai tvarsčiai, išmirkyti specialiame biologiškai aktyviame skystyje, kuris skatina medžiagų apykaitą. Poveikiai: šaldantis, kaitinantis, neutralus. Vyniojant specialia tvarstymo technika kartu su aparatu „Pulstar“, skatinamas riebalų skaidymas. Trukmė – 40 min.

Slėgio stiprumas, programa ir procedūrų skaičius nustatomas kiekvienam individualiai, priklausomai nuo paciento sveikatos, amžiaus ir procedūros tikslo.

Jau po pirmos procedūros oda įgauna stangrumo ir glotnumo, yra aprūpinama pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, kad pagerėtų ląstelių metabolizmas bei mityba.

Pasilepinkite veiksmingų ir efektyvių grožio procedūrų kompleksu. Jūsų kūnas Jums padėkos, nes oda taps stangresnė, glotnesnė ir sveikesnė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *