Masažas. Ką verta žinoti?

Masažo nauda 

Masažas – viena iš seniausių ir populiariausių paslaugų pasaulyje. Tai plačiai taikoma kineziterapijos rūšis sveikatai stiprinti, darbingumui bei psichinėms ir fizinėms žmogaus jėgoms grąžinti.

Masažas:

 • gerina imunitetą, miego kokybę ir kraujotaką,
 • mažina patinimą ir skausmą po operacijų,
 • mažina mėšlungio atsiradimą,
 • skatina aminorūgščių gamybą,
 • suteikia energijos,
 • atpalaiduoja, mažina nuovargį ir įtampą,
 • suaktyvina limfinę sistemą, greičiau pasišalinami toksinai iš organizmo,
 • pagerėja odos regeneracija, stiprėja raumenys, gerėja jų tonusas,
 • stimuliuojamas vidaus organų darbas.

Masažas ypač naudingas nėščiosioms, nes palengvina gimdymą ir pogimdyvinį laikotarpį.

Koks masažas Tau reikalingas?

Masažų yra įvairių rūšių: nuo lengvai atpalaiduojančių, iki gydomųjų; kompleksiniai viso kūno ar tik tam tikros kūno vietos masažai.  Vis tik bet kurios rūšies masažas teikia didžiulę naudą mūsų organizmui.

 • Raumenų nuovargiui bei sąnarių ir sausgyslių sveikatos sutrikimams tinkamas – klasikinis arba švediškas masažas.

Šis masažas geriausias vaistas įsitempusiems, pavargusiems raumenims, taip pat jaučiant emocinę įtampą, kuri itin greitai persiduoda ir į kūną.

Klasikinis masažas ne tik padeda raumenims, bet ir mažina skausmus ar net uždegiminius procesus. Jis itin naudingas sąnariams ir sausgyslėms, nes jas stiprina, didina jų darbingumą, lankstumą ir judesių amplitudę.

 • Persitempus po sporto, geriausias sprendimas – sportinis masažas.

Raumenims, kurie yra ypač įsitempę dėl patirto didelio krūvio, rekomenduojama atlikti konkrečios kūno vietos arba viso kūno sportinį masažą. Šio masažo poveikis: didinamas raumenų, sąnarių ir raiščių darbingumas, jų būklė, tonusas, atpalaiduojamas kūnas. Stipresniam efektui naudojami specialūs šildomieji tepalai, aliejai.

Ar visų tipų masažas yra naudingas sveikatai?

Jei mechaninis limfodrenažinis viso kūno masažas naudojamas ne pagal paskirtį, taip, jis gali būti žalingas sveikatai.

Prieš renkantis masažą būtina pasitarti su specialistu ir individualiai įvertinti sveikatos būklę. Netinkamai parinktas masažo tipas, rūšis, trukmė gali būti žalinga mūsų sveikatai

Masažas – viena iš reabilitacijos priemonių

Gydomasis masažas gali padėti ne tik diagnozavus konkrečią ligą, bet ir atsiradus pirmiesiems tam tikrų ligų simptomams, pavyzdžiui, jei jaučiate didelį skausmą kaklinėje dalyje ar ties juosmeniu, įsitempusius nugaros raumenis ar stiprius raumenų bei sąnarių skausmus. Tokiu atveju gydomasis masažas gali padėti užkirsti kelią rimtiems susirgimams. Toks masažas ne visada gali būti maloni ir atpalaiduojanti procedūra, nes jos metu yra gydomi fiziniai pakitimai.

Reguliariai atliekamas masažas gerina atmintį, dėmesingumą, koncentraciją stiprina nervų sistemą, palaiko gyvybiškumą ir skatina ilgaamžiškumą, todėl tai viena iš svarbiausių reabilitacijos priemonių.

Masažas ir kineziterapija – dviguba nauda

Masažas puikiai bendradarbiauja su kineziterapijos užsiėmimais. Rekomenduojama ne tik lankytis masažų procedūrose, bet ir atlikinėti mankštas kineziterapijos salėje. Masažo metu yra atpalaiduojamos tam tikros raumenų grupės, o mankštų pagalba tos pačios sritys yra stiprinamos. Taip dirbant galima numalšinti skausmus ir jų išvengti netolimoje ateityje.

Masažas profilaktiškai reikalingas bent kartą per savaitę, esant savijautos pablogėjimui.
Masažo poveikis išsilaiko apie 14 dienų, todėl galima lankytis masažuose ir kas keletą savaičių.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per metus turėti bent dešimties masažų kursą. Kiti šaltiniai teigia, kad aktualu atkreipti dėmesį į pavasario ir rudens sezonus. Rudenį organizmą reikia paruošti žiemai, jį sustiprinti, o pavasarį – detoksikuoti, paruošti šiltesniam laikui. Masažai rekomenduotini ir jaučiant psichologinę ar raumenų įtampą.

Masažas namų sąlygomis. Kaip?

Dabar itin populiarėja savimasažo technikos. Savimasažui yra naudojami įvairių rūšių masažiniai kamuoliukai bei masažiniai volai. Rekomenduojama pasitarti su specialistu dėl pagalbinių priemonių ir tinkamo jų naudojimo. Labai svarbu prieš užsiimant savimasažu apsilankyti pas specialistą. Vizito metu specialistas įvertins Jūsų būklę, patars tinkamiausią priemonę savimasažui, išmokys kaip ja tinkamai naudotis.

Nekvalifikuotas masažas gali stipriai pakenkti Jūsų kūnui, sukelti žalą raumenims ir nervų audiniams ar net staigius uždegimo procesus. Apie 15 % žmonių gavę nekvalifikuotą masažą yra privesti naudotis tolimesniu gydymu, dėl atsistatymo.

 

Straipsnį parengė Altamedica Reabilitacijos klinikos masažuotojas Vytautas Šoblinskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *