NĖŠČIŲJŲ PRIEŽIŪRA KARANTINO LAIKOTARPIU

Mielos besilaukiančios Moterys,

Nėštumas nėra būklė, galinti laukti, todėl šiuo metu labai svarbu, kad šeimos gydytojai, akušerės, gydytojai akušeriai-ginekologai bendrautų. Svarbu, kad kiek įmanoma labiau bendravimas vyktų tik nuotoliniu būdu. Gyd. akušeris-ginekologas ar prižiūrinti akušerė telefonu turėtų turėtų kiek galima suteikti visą informaciją: paaiškinti, nuraminti, paskirti nuotoliniu būdu būtinus tyrimus, nuolat vertinti riziką. 

Pažymėtina, kad nėštumo metu organizme vyksta imunologiniai ir fiziologiniai pokyčiai, kurie gali padidinti nėščiųjų imlumą virusinėms kvėpavimo takų infekcijoms, tokioms kaip COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), todėl būtina nėščiosioms ir gimdyvėms ypatingai saugoti savo sveikatą.

Siekiant išvengti bet kokios virusinės infekcijos, nėščiosioms rekomenduojama itin atsakingai vykdyti koronaviruso COVID-19 prevencijos rekomendacijas karantino laikotarpiu: vengti socialinių kontaktų ar išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, nepriiminėti svečių namuose, stiprinti imunitetą, laikytis tinkamo dienos režimo, sveikai maitintis, laikytis rankų higienos (plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, jei nėra galimybės nusiplauti rankų, – naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones) ir kt.  

Nėščiųjų priežiūros tvarka Altamedica klinikose karantino laikotarpiu:

  • Nėščiosios konsultuojamos nuotoliniu būdu.
  • Išimtinais atvejais: kuomet yra rizikingas nėštumas, gyvybiškai būtina apžiūra ar tyrimai, blogai pasijutus – skambinti savo akušerei arba gyd. akušerei-ginekologei dėl apsilankymo.
  • Visi tyrimai kiek įmanoma atidedami vėlesniam laikui. Tyrimai nėščiosioms atliekami tik ekstra atvejais.
  • Atidedami visi planiniai vizitai, ultragarsinės apžiūros.
  • Ekstra skubiais atvejais šeimos gydytojas gali išrašyti siuntimą.
  • Elektroniniai nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai išduodami nuotoliniu būdu.
  • Skubiu atveju draudžiama atvykti su lydinčiu asmeniu.

KLINIKŲ REGISTRATŪRA:
Šiaurės klinika
📞 8 611 47273, 8 373 87101, 8 373 87102
Lašo klinika
📞 8 612 39890, 8 373 30302
Senamiesčio klinika
📞 8 611 18427, 8 372 27410
Prancūzų klinika
📞 8 377 54000

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *