DANTŲ KANALŲ GYDYMAS

Dantų šaknų kanalų gydymas reikalingas, kai danties kanale esančioje pulpoje (po dentinu esančiame nervų, kraujagyslių ir limfagyslių raizginyje) susidaro uždegimas, kitaip vadinamas pulpitu. „Altamedica“ šeimos klinikose atliekamas endodontinis gydymas padeda pašalinti pažeistą danties pulpą ir infekciją sukėlusius mikroorganizmus, taip apsaugojant dantį ir aplinkinius danties audinius nuo tolesnio infekcijos plitimo.

Kokie signalai išduoda, kad gali prireikti endodontinio gydymo?

Pirmasis signalas, kad gali reikėti endodontinio gydymo – ūmus, nuolatinis, pulsuojančio pobūdžio danties skausmas, galintis plisti į ausį ar net smilkinį. Dažniausiais tokio dantų skausmo nepavyksta numalšinti medikamentais, jis pasireiškia vėlyvą vakarą ar net naktį, taip sutrikdydamas nakties miegą ir poilsį. Tiesa, esant lėtiniam uždegimui, pacientas gali nejausti skausmo, tačiau pastebėti padidėjusį jautrumą šalčiui ar diskomfortą kramtant maistą, taip pat dantenų patinimą ar danties spalvos pokytį. Bet kuriuo atveju svarbu nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą, kuris padės nustatyti diagnozę ir paskirs reikiamą gydymą.

Kada reikalingas dantų kanalų gydymas?

KAINOS KAUNE

Prisirašiusiems pacientams, € Neprisirašiusiems pacientams, €
Priemonės, skirtos vidinės ertmės ir šaknies kanalo formavimui (1 kanalas) 12 17
Oblieteruoto kanalo praėjimas 20 30
Papildoma endodontinė dildė 2 2,5
Protaper dildžių naudojimas kanalų platinimui (1 kanalas) 20 30
Priemonės skirtos plombavimui gutaperča (1 kanalas) 20 30
Dentinas 5 7
Laikina plomba “Caryosan” 5 8
Laikina plomba IRM 6 10
Devitalizuojanti pasta 5 7
Perforacijos uždarymas ar pulpos padengimas MTA medžiaga 10 20
Kalcio hidroksido įvedimas į kanalą 4 7

KAINOS UKMERGĖJE (Vilkmergės klinika)

Prisirašiusiems pacientams, € Neprisirašiusiems pacientams, €
Priemonės, skirtos vidinės ertmės ir šaknies kanalo formavimui (1 kanalas) 8 15
Oblieteruoto kanalo praėjimas 13 20
Papildoma endodontinė dildė 2 2,5
Protaper dildžių naudojimas kanalų platinimui (1 kanalas) 10 15
Priemonės skirtos plombavimui gutaperča (1 kanalas) 10 20
Dentinas 2 3
Laikina plomba “Caryosan” 2 4
Laikina plomba IRM 3 6
Devitalizuojanti pasta 4 5
Perforacijos uždarymas ar pulpos padengimas MTA medžiaga 10 15
Kalcio hidroksido įvedimas į kanalą 3 6

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

KLINIKOS

Dėl sudėtingesnių procedūrų, t.y. protezavimo, implantavimo, dantų kanalų gydymo ar dantų chirurginių procedūrų pacientai siunčiami į ,,Altadenta“ odontologijos kliniką, V. Lašo g. 1, Kaunas (3 aukštas).

Kas nutiks, jei nebus atliktas endodontinis gydymas?

Jeigu endodontinis gydymas uždelsiamas arba dantys visai negydomi, gali kilti rimtų komplikacijų. Mikroorganizmams pažeidus danties pulpą, susidaro uždegimas, kuris gali išplisti už dantų šaknų ribų ir sukelti gretimų audinių uždegimą – viršūninį periodontitą. Viršutinio žandikaulio dantų sukeltas viršūninis periodontitas gali lemti ir sinusitą, o pažeidimams progresuojant vyksta apatinio žandikaulio kaulo tirpimas. Pacientas patiria vis stiprėjantį skausmą ir dantenų tinimą, be to, susidariusi infekcija neigiamai veikia ir bendrą burnos būklę. Neretai neatliktas endodontinis gydymas gali tapti ir dantų netekimo priežastimi. Kuo ilgiau  uždelsiamas dantų šaknų kanalų gydymas, tuo jis bus sudėtingesnis, ilgesnis ir brangesnis.

Endodontinio gydymo etapai

Endondiniam gydymui atlikti prireikia kelių vizitų. Jei atvejis itin sudėtingas, gydymas gali trukti iki kelių mėnesių.

Dantų priežiūra po endodontinio gydymo

Kadangi endodontinio gydymo metu padidėja lūžio rizika, kol gydymas tęsiamas, gydomą dantį būtina saugoti: nekąsti kieto maisto ir stengtis, kad jam tektų kuo mažesnis kramtymo krūvis.

Kelias dienas po endodontinio gydymo pacientas gali justi maudimą. Tai visiškai normali reakcija į atliktą gydymą. Kad pacientas išvengtų galimo diskomforto, gydytojas skiria nuskausminamųjų.

Baigus dantų šaknų kanalų gydymą ir atkūrus danties funkciją bei estetiką, išskirtinės priežiūros neprireikia. Kaip ir visada, būtina reguliari ir kruopšti burnos higiena namuose. Taip pat svarbi ir profesionali burnos higiena, kurią reikėtų atlikti vieną arba du kartus per metus (priklausomai, kaip paskyrė Jūsų burnos higienos specialistas). Net jei nejaučiate dantų skausmo ar neturite kitų nusiskundimų, būtini profilaktiniai vizitai pas odontologą. Jų metu įvertina burnos ir dantų būklė, prireikus skiriamas gydymas.

NAUJIENOS

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kiek kainuoja endodontinis gydymas?

Tai priklauso nuo pažeisto danties būklės sudėtingumo, infekcijos išplitimo ir danties šaknies kanalų skaičiaus. Preliminari gydymo kaina aptariama pirmojo vizito metu, gydytojui įvertinus individualią situaciją.

  1. Ar endodontinis gydymas gali būti atliekamas nėštumo metu?

Taip, dantų šankų kanalų gydymas gali būti atliekamas nėščiajai. Tačiau moteris turi pranešti gydytojui apie savo nėštumą, kad šis parinktų tinkamus vaistus bei įvertintų rentgeno tyrimų poreikį.

  1. Ar endodontinis gydymas yra skausmingas?

„Altamedica“ šeimos klinikose Kaune ir Ukmergėje gydytojai odontologai atlieka vietinį nuskausminimą, kad gydymo metu pacientas nejaustų skausmo, o gydytojas galėtų atlikti gydymą efektyviai.

  1. Kiek kanalų turi dantis?

Priklausomai nuo danties dydžio ir tai, kokią sukandimo jėgą jis turi išlaikyti, dažniausiai dantis turi nuo vieno iki trijų šaknų, kartai – keturias. Kiekviena šaknis dažniausiai turi vieną arba du kanalus, krūminių šaknys – tris, keturis ar net daugiau. Vadinasi vienas dantis gali turėti nuo vieno iki 16 kanalų.

  1. Kaip išsirinkti patikimą endodontinį gydymą atliekantį gydytoją?

„Altamedica“ šeimos klinikose dirba patyrę ir kvalifikuoti gydytojai odontologai, kurie atlieka endodontinį gydymą. Geriausiai apie gydytojus kalba jų patirtis ir pacientų atsiliepimai.