PERIODONTITO GYDYMAS

Su dantenų ligomis yra susidūręs maždaug kas antras vyresnis nei 40 metų pacientas. Prasidedančios ligos požymius pastebėti ganėtinai sunku. Vienas pirmųjų požymių – kraujuojančios dantenos valant dantis. Pacientui netinkamai rūpinantis burnos higiena, ant dantų paviršiaus, šaknų srityje kaupiasi minkštasis apnašas. Dantenos paburksta, tampa skausmingos ir pradeda kraujuoti. Dantenų uždegimas vadinamas gingvitu. Tai yra pradinė sunkesnių dantenų ligų stadija. Negydomas gingivitas progresuoja į periodontitą.

Vienas iš periodontito rizikos faktorių – kietosios dantų apnašos, atsirandančios virš dantenų ir po jomis. Negydoma, ignoruojama liga lėtai, pacientui nejuntant, ardo kaulinį audinį. Vienas iš požymių – vizualiai pailgėjusios, „apsinuoginusios“ dantų šaknys. Vėliau dantis ima klibėti, o pacientai susirūpina tik pastebėję jo paslankumą. Palaipsniui, žandikaulio kaului tirpstant, dantis praranda įsitvirtinimą kaule ir jo netenkama.

Tik specialistai gali pastebėti besivystančias periodonto ligas ir pristabdyti infekcijos plitimą. Labai svarbi profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos, matuojamas dantenų kišenės gylis ir valomi jos esantys konkrementai. Reikėtų nepamiršti ir tinkamos asmeninės burnos higienos – ji padeda užkirsti kelią ligos atsiradimui pirminėje stadijoje.

Periodontito gydymo eiga

Periodonto ligos gydomos kompleksiškai, visų pirma atliekant profesionalią burnos higieną. Tolesnis gydymo planas parenkamas atsižvelgiant į individualų paciento atvejį.

Gydymas be chirurginių intervencijų:

Kaina, € 
Profesionali burnos higiena atliekama periodontologo 100
Vieno danties uždaras kiuretažas 30
Periodontologinė vieno danties lopo operacija 50  - 100
Gingivektomija (1 danties) 35 - 50
Lūpos pasaitėlio plastika 50
Liežuvio pasaitėlio plastika 30 - 80
Danties klinikinio vainiko prailginimo operacija 75 - 120
Burnos prieangio gilinimas 155
Prieangio plastika (su transplantacija iš gomurio) 280
Dantenų recesijos uždengimas su transplantacija iš gomurio 250 - 350
Periodonto kaulinio defekto korekcija kaulu 150 - 200
Alveolito gydymas 30
Danties šaknies rezekcija 100 - 150
Periodontologinio tvarsčio uždėjimas 30

Chirurginis periodonto ligų gydymas

KLINIKA