VAIKŲ ODONTOLOGIJA

„Altamedica“ šeimos klinikose mažųjų pacientų dantų sveikata rūpinasi gydytojai odontologai, kurie su vaikais geba užmegzti draugišką santykį. Šeimos klinikose dirbantys specialistai atlieka visas vaikų odontologijos paslaugas: nuo profilaktinių vizitų iki sudėtingų dantų gydymo atvejų ir pieninių dantų šalinimo.

Viena dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų – dantų plombavimas, kuris padeda stabdyti dantų ėduonies plitimą. Remiantis statistikos duomenimis, Lietuvoje kas antras iki trejų metų vaikas turi dantų ėduonies pažeidimų, o sulaukę mokyklinio amžiaus – net 94 % vaikų. Siekiant užkirsti kelią dantų ėduoniui, svarbu pasirūpinti dantų sveikatos profilaktika – reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą, kruopščiai valyti dantis ir nepamiršti, kad profesionali burnos higiena padeda ne tik palaikyti burnos ertmės higieną, bet ir užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms. Siekiant pasirūpinti dantų estetika po ortodontinio gydymo, vaikams ir paaugliams gali būti atliekamas estetinis plombavimas. Taip pat šeimos klinikų gydytojai odontologai teikia elektronines vaikų dantų sveikatos pažymas, skirtas ugdymo įstaigoms. Kad procedūrų metu mažieji pacientai nejaustų diskomforto, „Altamedica“ šeimos klinikose atliekama vietinė nejautra. Dantų gydymas su sedacija (narkoze) neatliekamas.

Altamedica šeimos klinikose prisirašiusiems pacientams taikoma 10 % nuolaida atrinktoms paslaugoms, teirautis Altadenta registratūroje +370 640 57717
Kaina, €                
Psichologinis vaiko paruošimas iki 30 min. 20
Danties vagelių hermetizavimas silantais 15
Danties plombavimas stiklo jonomerine plomba 20 - 35
Danties plombavimas kompozitine plomba 25 - 45
Dezinfekuojančios medžiagos uždėjimas 20
Devitalizuojančios medžiagos uždėjimas 20
Vieno kanalo plombavimas cinko oksido eugenolio pasta 25
Danties/šaknies šalinimas 25 - 35

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

KLINIKA

Kaip pasiruošti vizitui pas gydytoją odontologą?

Pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją odontologą reikėtų išdygus pirmajam dantukui. Tai padės pasirūpinti vaikų dantų sveikata ir formuoti teigiamus įpročius. Kad vaikams dantų gydymas nekeltų baimės, svarbu pasiruošti vizitui pas gydytoją odontologą.

Kodėl svarbu gydyti pieninius dantis?

„Altamedica“ gydytojai odontologai teigia, kad sveiki pieniniai dantys sudaro tinkamas sąlygas nuolatinių dantų vystymuisi. Todėl frazė, kad pieninių dantų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris, yra visiškas mitas. Tad, kas nutiks, jei nesirūpinsime pieniniais dantimis?

Vaikų dantų silantavimas

Užkirsti kelią dantų ėduoniu gali ne tik kruopšti burnos ertmės priežiūra namuose ar profesionaliai atliekama burnos higiena, bet ir dantų dengimas silantais. Tai efektyvi profilaktinė procedūra, kurios metu nuolatinių krūminių dantų vagelės padengiamos specialia medžiaga tam, kad ant dantų paviršių nepatektų bakterijos ir angliavandeniai. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti išdygus nuolatiniams dantims, nes jie yra labiau pažeidžiami dantų ėduonies. Prisirašiusiems prie „Altamedica“ šeimos klinikų 6–14 metų vaikams dantų silantavimas atliekamas nemokamai.

Vaikų dantų protezavimas, kompensuojamas ligonių kasų

Teisę į nemokamą dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi ne tik senjorai, bet ir vaikai iki 18 metų, jeigu jiems diagnozuota:

Dėl kompensuojamo dantų protezavimo kreipkitės į „Altamedica“ šeimos klinikų gydytoją odontologą, kuris, nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašys elektroninį siuntimą. Gavę kompensacijos teisę, galėsite registruotis pas protezuojantį gydytoją odontologą. Viskas atliekama gydytojo odontologo kabinete, todėl papildomai nereikia niekur vykti.

NAUJIENOS

Vaikų odontologija: ką svarbu žinoti tėvams?

  1. Kokia dantų gydymo kaina?

„Altamedica“ šeimos klinikų pacientams, neturintiems 18 metų, dantų gydymas yra nemokamas

  1. Kaip dažnai vaikams profilaktiškai reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą ?

Vaikams, kaip ir suaugusiems, profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą reikėtų ne rečiau kaip du kartus per metus.

  1. Kada pirmą kartą reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą?

Vos išdygus pirmajam dantukui svarbu pradėti jį valyti ir nepamiršti užsiregistruoti vizitui pas gydytoją odontologą.

  1. Kaip dažnai reikia valyti vaikų dantis ir kokias priemones naudoti?

Vaikų dantis būtina valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Remiantis Lietuvos Odontologų Rūmų rekomendacijomis, vaikams dantis valyti reikia su dantų pasta, turinčia fluoro, ir minkštu dantų šepetėliu. Tam puikiai tinka ir vieno danties šepetėlis. Svarbu nepamiršti, kad vanduo neapsaugo nuo ėduonies, todėl būtina dantų pasta.

  1. Kada vaikas gali savarankiškai valytis dantis?

Visiškai savarankiškai vaikas gali pradėti valytis dantis, kai:

Šių kasdienių veiksmų metu dirba panašūs raumenys ir reikalinga panaši jėga, kaip ir valantis dantis. Tai nereiškia, kad vaikas ir pats negali bandyti valytis dantų. Tėvai turi leisti vaikams patiems valytis dantis, nes taip lengviausiai formuojamas dantų valymosi įprotis, tačiau po to tėvai turėtų pervalyti vaikų dantis.

6. Kaip paskatinti vaikus valytis dantis?