Pediatrija

Jūsų vaikai dažnai serga? Altamedica klinikų vaikų ligų gydytojai pasirengę Jums padėti!

Pediatrija – tai medicinos sritis, nagrinėjanti vaikų ligų priežastis, gydymą ir profilaktiką. ALTAMEDICA LAŠO, SENAMIESČIO ir PRANCŪZŲ klinikų pediatrai konsultuoja vaikus nuo kūdikystės iki pilnametystės.

Vaikų ligų gydytojas diagnozuoja ligas, susijusias su vaiko raida, virškinamuoju traktu, kvėpavimo sistema, klausa, rega, kraujotaka, odos būkle ir kt.

Nuo mažens stebėdami vaiko vystymąsi, vaikų ligų gydytojai konsultuoja tėvus įvairiais klausimais: nuo mitybos ir laboratorinių bei alerginių tyrimų iki imunoprofilaktikos (skiepai). Pediatrai rekomenduoja skiepyti vaikus visais profilaktiniais skiepais. Vis tik galutinį apsisprendimą dėl vakcinacijos priima tėvai.

Esant indikacijoms, vaikų ligų gydytojai siunčia vaikus konsultacijai pas gydytojus specialistus.

ALTAMEDICA Lašo klinikoje dirba net 4 vaikų ligų gydytojai (pediatrai): Gediminas Čereškevičius, Daiva Matjošaitienė, Simona Putvinskienė ir Giedrė Aukštakalnienė.

Klinikoje visuomet konsultuoja bent 1 vaikų ligų gydytojas. Jei Jūsų vaikas prirašytas pas kurį nors gydytoją, o pastarasis atostogauja, mažąjį pacientą visuomet konsultuos bet kuris kitas tą dieną klinikoje dirbantis pediatras. Jei vaikas karščiuoja, jis priimamas konsultacijai tą pačią dieną.

ALTAMEDICA LAŠO klinikoje vaikų ligų kabinetai yra šiek tiek toliau nuo tų kabinetų, kuriuose lankosi suaugusieji. Vaikų ir suaugusiųjų laukiamųjų erdvių atskyrimas itin sumažina infekcijų, sklindančių oro lašeliniu būdu, tikimybę. Visi keturi ALTAMEDICA LAŠO klinikos pediatrai net savaitgalį atsako į tėvelių skambučius. Švenčių dienomis skubiais atvejais mažųjų pacientų tėveliai konsultuojami telefonu. ALTAMEDICA LAŠO klinikos pediatrai prižiūri vaikus nuo pat kūdikystės iki 18 metų. Taip pat pediatrą išsikviesti galima ir į namus, o kaip tai padaryti galite sužinoti čia.

Pediatro profesiją renkasi tie žmonės, kurie nuoširdžiai ir besąlygiškai myli vaikus. Vaikų ligų gydytojai moka užmegzti betarpišką ryšį tiek su vaikais, tiek su jų tėveliais. Dažnu atveju vaikų ligų gydytojai gydo mažuosius pacientus ir, tuo pačiu, nuramina bei padrąsina tėvelius. Studijų metu būsimi pediatrai susipažįsta su visomis vaiko sveikatos sritimis: neurologija, chirurgija, pulmonologija, gastroenterologija ir kt. Pediatrai giliai išmano vaiko raidą ypatybes, todėl gali ypač kokybiškai konsultuoti tėvelius apie jų vaikų sveikatą. Šiuo metu nemažą dalį konsultacijų iš pediatrų yra perėmę šeimos gydytojai. Vis tik pastebėjus tendenciją, kad gydytojai, kurie specializuojasi tik vaikų gydyme, yra itin svarbūs ir reikalingi, planuojama vėl gausinti pediatrų gretas.

Vaikams iki 18 metų rekomenduojama kraujo  ir šlapimo tyrimą atlikti 1 kartą per 2 metus (mūsų pediatrai šį tyrimą skiria bent 1 kartą per metus. Kraujospūdį, regėjimo aštrumą, klausą, gerklę, dantų būklę, ūgį ir svorį patartina vaikams tikrinti 1 kartą per metus.

Prieš pradedant lankyti pirmą klasę, vaiko sveikata ne tik tikrinama pagal aukščiau nurodytą schemą, bet ir pakartojami būtini skiepai. Vaikus rekomenduojama paskiepyti 2 vakcinomis: 1 vakcina apsaugo nuo keturių ligų: poliomelito, difterijos, kokliušo ir stabligės, 2 vakcina nuo 3 ligų – raudonukės, tymų, epideminio parotito. Taip pat reikia atlikti Mantu tyrimą dėl tuberkuliozės. Jei vaiko aplinkoje yra žmonių, sergančių tuberkulioze, rekomenduojama Mantu tyrimą atlikti kartą per metus. Lietuva priklauso šalių grupei, kuriose tuberkuliozė yra dažna liga. Dėl šios priežasties tėvams derėtų atidžiai stebėti vaiko sveikatą.
Galima teigti, kad šiuolaikinių vaikų sveikata nuolat blogėja dėl nepilnavertės mitybos ir judėjimo stokos. Pastaruoju metu ypač padažnėjo įvairių alerginių susirgimų (atopinis dermatitas, alerginis rinitas ir pan.). Taip pat pastebima vaikų nutukimo problema. Vis daugiau auga hiperaktyvių vaikų. Pediatrai dažniau susiduria su tokiomis vaikų ligomis, kurios buvo pakankamai retos prieš 20 – 30 metų. Didėja oro tarša, kinta gyvenimo būdas bei mitybos įpročiai, todėl būtina rūpintis ne tik vaikų ligų gydymu bet ir profilaktika.

Vaikų ligų gydytojai turi keletą patarimų tėveliams, kaip paruošti savo atžalas vizitui į kliniką: neapibūdinkite vizito vaikui kaip bausmės – tai reguliarus sveikatos patikrinimas, turintis tapti reguliariu įpročiu. Papasakokite kokios procedūros vaiko laukia, kokie tyrimai ir kaip bus atliekami. Jokiu būdu nemeluokite vaikui. Pediatrai pataria kurti pasitikėjimo kupiną ryšį tarp vaiko, jo tėvelių ir vaikų ligų gydytojo.