Pediatrija

PediatrijaJūsų vaikai dažnai serga? Altamedica klinikų vaikų ligų gydytojai pasirengę Jums padėti!

Pediatrija – tai medicinos sritis, nagrinėjanti vaikų ligų priežastis, gydymą ir profilaktiką. ALTAMEDICA LAŠO ir PRANCŪZŲ klinikų pediatrai konsultuoja vaikus nuo kūdikystės iki pilnametystės.

Vaikų ligų gydytojas geba diagnozuoti ligas, susijusias su vaiko raida, virškinamuoju traktu, kvėpavimo sistema, klausa, rega, kraujotaka, odos būkle ir kt.

Nuo mažens stebėdami vaiko vystymąsi, vaikų ligų gydytojai konsultuoja tėvus įvairiais klausimais: nuo mitybos ir  laboratorinių bei alerginių tyrimų iki imunoprofilaktikos (skiepai). Pediatrai rekomenduoja skiepyti vaikus visais reikiamais skiepais. Vis tik galutinį apsisprendimą dėl vakcinacijos priima tėvai.

Esant indikacijoms, vaikų ligų gydytojai siunčia vaikus konsultacijai pas gydytojus specialistus.

ALTAMEDICA Lašo klinika unikali tuo, kad joje dirba net 3 vaikų ligų gydytojai (pediatrai): Gediminas Čereškevičius, Daiva Matjošaitienė ir Simona Putvinskienė.

Didžiausias privalumas yra tas, kad klinikoje visada konsultuoja bent 1 vaikų ligų gydytojas. Jei Jūsų vaikutis yra prirašytas pas kurį nors gydytoją, o pastarasis atostogauja, mažąjį pacientą visada konsultuos bet kuris kitas tą dieną klinikoje dirbantis pediatras. Jei vaikas karščiuoja, jis priimamas konsultacijai tą pačią dieną. ALTAMEDICA LAŠO klinikoje vaikų ligų kabinetai yra šiek tiek toliau nuo tų kabinetų, kuriuose lankosi suaugusieji (kartais su daug rimtesnėmis infekcijomis). Vaikų ir suaugusiųjų laukiamųjų erdvių atskyrimas itin sumažina infekcijų, sklindančių oro lašeliniu būdu, tikimybę. Visi trys ALTAMEDICA LAŠO klinikos pediatrai net savaitgalį atsako į tėvelių skambučius. Kadangi vaikai suserga kaip tyčia švenčių dienomis (kuomet šeimos klinikos nedirba), skubiais atvejais mažųjų pacientų tėveliai yra konsultuojami telefonu, stengiamasi atsakyti į rūpimus klausimus. ALTAMEDICA LAŠO klinikos pediatrai prižiūri vaikus nuo pat kūdikystės iki 18 metų (iki brandos).
Pediatro profesiją renkasi tie žmonės, kurie nuoširdžiai ir besąlygiškai myli vaikus. Vaikų ligų gydytojai moka užmegzti betarpišką ryšį tiek su vaikais, tiek su jų tėveliais. Dažnu atveju vaikų ligų gydytojai gydo mažuosius pacientus ir, tuo pačiu, nuramina bei padrąsina tėvelius. Pediatro profesija yra ypatinga tuo, kad studijų metais būsimi gydytojai susipažįsta su visomis vaiko sveikatos sritimis: neurologija, chirurgija, pulmonologija, gastroenterologija ir kt. Pediatrai giliai išmano vaiko raidą ypatybes, todėl gali ypač kokybiškai konsultuoti tėvelius apie jų vaikų sveikatą. Šiuo metu nemažą dalį konsultacijų iš pediatrų yra „perėmę“ šeimos gydytojai. Vis tik pastebėjus tendenciją, kad gydytojai, kurie specializuojasi tik vaikų gydyme, yra itin svarbūs ir reikalingi, planuojama vėl gausinti pediatrų gretas.
Vaikams iki 18 metų rekomenduojama kraujo  ir šlapimo tyrimą atlikti 1 kartą per 2 metus (mūsų pediatrai šį tyrimą skiria bent 1 kartą per metus, nes tėveliai pageidauja kasmet tiksliai ištirti vaikučių sveikatos būklę). Kraujospūdį, regėjimo aštrumą, klausą, gerklę, dantukus, ūgį ir svorį patartina vaikams tikrinti 1 kartą per metus.
Prieš pradedant lankyti pirmą klasę, vaiko sveikata ne tik tikrinama pagal aukščiau nurodytą schemą, bet ir pakartojami būtini skiepai. Vaikai turėtų būti paskiepijami 2 vakcinomis: 1 vakcina apsaugo nuo keturių ligų: poliomelito, difterijos, kokliušo ir stabligės, 2 vakcina: nuo 3 ligų – raudonukės, tymų, epideminio parotito. Taip pat reikia atlikti Mantu tyrimą dėl tuberkuliozės. Jei vaiko aplinkoje yra žmonių, sergančių tuberkulioze, rekomenduojama Mantu tyrimą atlikti kartą per metus. Lietuva priklauso šalių grupei, kuriose tuberkuliozė yra dažna liga. Dėl šios priežasties mažųjų pacientų tėveliams derėtų atidžiai stebėti vaiko sveikatą.
Galima teigti, kad šiuolaikinių vaikų sveikata nuolat blogėja dėl nepilnavertės mitybos ir judėjimo stokos. Pastaruoju metu ypač padaugėjo įvairiausių alerginių susirgimų (atopinis dermatitas, alerginis rinitas ir pan.). Taip pat pastebima vaikų nutukimo problema. Daugėja hiperaktyvių vaikų. Pediatrai dažniau susiduria su tokiomis vaikų ligomis, kurios buvo pakankamai retos dar maždaug prieš 20 – 30 metų. Didėja oro tarša, kinta gyvenimo būdas bei mitybos įpročiai, todėl būtina rūpintis ne tik vaikų ligų gydymu, bet ir profilaktika.
Vaikų ligų gydytojai turi keletą patarimų tėveliams, kaip paruošti savo atžalas vizitui į kliniką. Pirmiausia reikia negąsdinti vaiko medicinos personalu: „Ateis seselė ir tau įdurs, jei manęs neklausysi“ arba „Nustok šaukti, nes tuoj tau seselė paims kraują“. Vaikui iškart formuojamas priešiškumas visos gydymo įstaigos atžvilgiu. Tėvai, prieš vesdami vaiką pas pediatrą, turi apibūdinti situaciją: „Gydytojas patikrins tavo plaučiukus, pasvers, pamatuos ūgį, pažiūrės gerklytę. Jei reikės – seselė paims kraujuko ir paskiepys“. Jokiu būdu negalima iš anksto meluoti vaikui: „Tu nebijok, tau visai nieko nedarys“. Pediatrai pataria kurti pasitikėjimo kupiną ryšį tarp vaiko, jo tėvelių ir vaikų ligų gydytojo.