Skiepai nuo gripo

Gripas – tai lašeliniu ar tiesioginio kontakto būdu plintanti, ūminė kvėpavimo takų infekcija. Gripo virusas, kartu su seilių dalelėmis, plinta čiaudint ar kosint. Todėl užsikrėsti galima įkvėpus ar užterštomis rankomis palietus burnos, akių, nosies gleivinę.

Turint artimą kontaktą su gripu sergančiu žmogumi, ar užsikrėtus virusu lašeliniu būdu – susirgti galima vidutiniškai per 48 val. Kadangi gripas lengvai perduodamas aplinkiniams, jis neretai pasireiškia epidemijomis ir yra pavojingas sukeliamomis komplikacijomis.

Dažniausios gripo komplikacijos tai:

Galvos smegenų uždegimas (meningitas, encefalitas),

Ausų uždegimas,

Sinusitas,

Bronchitas,

Lėtinių ligų paūmėjimas,

Raumenų uždegimas ir kt.

Gripui yra būdingas sausas kosulys, galvos ir raumenų skausmas, silpnumas, nuovargis, aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C). Rečiau pasireiškiantys simptomai – tai viduriavimas, vėmimas, pilvo skausmas.

Skiepai – tai efektyviausia priemonė, padedanti apsisaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Kadangi gripo viruso atmainos nuolat kinta – vakcinos sudėtis kiekvienas metais yra koreguojama, todėl specialistai nuo gripo rekomenduoja skiepytis kasmet. Tam, kad susidarytų reikiamas imunitetas – skiepytis patariama kuo anksčiau, dar neprasidėjus gripo sezonui. Geriausias metas skiepytis – tai rugsėjo – lapkričio mėnesiai. Skiepas mažina galimybę užsikrėsti gripo virusu, o susirgus – sumažina gyvybei pavojingų ir sveikatai kenksmingų komplikacijų tikimybę. Žmogaus organizmą nuo gripo viruso skiepas apsaugo visą sezoną.

Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja skiepytis daugeliui žmonių. Tačiau nėščiosioms; 65 m. ir vyresniems asmenims; kūdikiams; žmonėms sergantiems lėtinėmis ligomis; dirbantiems darbą kuriame yra dažnas kontaktas su aplinkiniais – kyla didžiausias pavojus.

Žmonėms, kurie yra padidintos rizikos grupėse, kyla didžiausia grėsmė, kadangi gripo sukeltos komplikacijos yra ypač sunkios ir gali sukelti net mirtį.

SVARBU! Norintys pasiskiepyti NEMOKAMAI privalo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Šiuo metu Šiaurės ir Senamiesčio šeimos klinikose yra galimybė pasiskiepyti MOKAMA “Influvac Tetra” gripo vakcina. Kaina prisirašiusiems pacientams – 22 €, neprisirašiusiems – 24 €.