PSICHIATRIJOS DIENOS CENTRAS
Psichikos sveikata – natūrali žmogaus asmenybės būsena, kuria būtina rūpintis kiekvienam, nes tai – vienas esminių geros savijautos ir kokybiško gyvenimo rodiklių. Kai asmens psichinė sveikata yra stabili, jis geba gyventi visavertį gyvenimą, realizuoti save ir prisidėti kuriant visuomenės gerovę.
„Savęs pažinimo centre“ teikiamos nemokamos 30 darbo dienų gydymo paslaugos grupėje kartu su kitais panašius sunkumus patiriančiais asmenimis. Taip pat gali būti teikiamos individualios, mokamos gydytojo psichiatro, medicinos psichologo ar psichoterapeuto paslaugos, kurioms nereikia gydytojo siuntimo. Taip psichologinius sunkumus patiriantis asmuo turi galimybę pasirinkti jam priimtiniausią ir reikalingiausią pagalbos būdą.
„Altamedica“ klinikų tinklui priklausančiame psichiatrijos dienos stacionare pacientų psichinių sutrikimų ir ligų gydymu rūpinasi gydytojai psichiatrai, medicinos psichologai, socialiniai darbuotojai, kineziterapeutai.
Kaip tapti pacientu?
Ką svarbu žinoti?
- „Savęs pažinimo centre“ nemokamos gydymo paslaugos teikiamos asmenims, gyvenantiems Kauno mieste ir rajone, Birštone arba Prienuose, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo siuntimą.
- Gydymo trukmė – 30 d. d. lankantis centre kasdien, darbo dienomis nuo 8 val. iki 15 val., pagal sudarytą gydymo planą.
- Gydymo paslaugos „Savęs pažinimo centre“ teikiamos asmenims nuo 18 metų. Stacionarus vaikų gydymas neatliekamas.
KLINIKOJE TEIKIAMOS PASLAUGOS
Kaina, € | |
Profesinio orientavimo konsultacija | 40 |
Grupinė psichoterapija | 15 |
Individualus relaksacinis užsiėmimas | 25 |
Susitaikymo su netektimi po persileidimo ar aborto konsultacija | 30 |
Pirminė poros/šeimos konsultacija | 40 |
Atminties, dėmesio ištyrimas | 30 |
Asmenybės ištyrimas | 45 |
Emocinės būklės ištyrimas | 30 |
Mąstymo ištyrimas | 30 |
GYDYTOJAI
Palikti atsiliepimą:
Atsiliepimai:
Atsiliepimų nėra.
KONTAKTAI
Psichoterapine kryptimi dirbantis psichiatrijos dienos stacionaras: kas tai?
„Savęs pažinimo centre“ pagalba teikiama asmenims, patiriantiems tarpasmeninių santykių krizių, darbinių problemų, išgyvenantiems netektį, jaučiantiems nerimą, sergantiems depresija ar turintiems kitų psichikos ir elgesio sutrikimų. Dienos stacionare pacientams suteikiama pagalba visais psichikos sveikatos sutrikimų atvejais, kai ambulatorinės paslaugos nepakankamai efektyvios, arba, kai stacionarinį gydymą palaipsniui reikia pakeisti į ambulatorinį. Mokslu pagrįsti psichoterapinio gydymo metodai gali būti skiriami ne tik turintiems psichikos sutrikimų, bet ir prevenciškai, siekiant užkirsti kelią varginantiems simptomams ar geriau pažinti save.
Pacientams suteikiama galimybė įveikti psichologines problemas nepaliekant savų namų, bet lankantis dienos stacionare kiekvieną darbo dieną (30 d. d.), pagal iš anksto sudarytą gydymo planą.
Kokios veiklos sudaro gydymą?
Psichiatrija – medicinos sritis, tirianti ir gydanti įvairius asmens psichinės būklės pokyčius. Gydytojo psichiatro ir kartu su juo dirbančios komandos pareiga – rūpintis pacientų psichikos sveikatos priežiūra: diagnozuoti ir gydyti sutrikusias asmens psichikos funkcijas, padėti pacientams prisitaikyti prie visuomenės ir sugrįžti į įprastą gyvenimą. Psichinės sveikatos sutrikimus gali lemti įvairūs psichologiniai, biologiniai ir socialiniai veiksniai. Šiais laikais vis daugiau žmonių kenčia nuo nerimo ir depresijos, priklausomybių, valgymo sutrikimų ar kitų psichinių sutrikimų ir ligų. Susidūrus su psichikos sveikatos problemomis, svarbu nesigėdyti, laiku kreiptis į specialistą, kad būtų užtikrintas psichikos sveikatos stiprinimas.
Kaip ir bet kuri kita medicinos sritis, psichiatrija turi savus gydymo metodus. Psichiatrijos dienos stacionaro pacientams sveikti padeda gydytojų ir specialistų konsultacijos, grupiniai ir individualūs užimtumo užsiėmimai, psichoedukacijos.
- Gydytojo psichiatro konsultacija. Jos metu gydytojas įvertina žmogaus psichologinę būseną, aiškinasi sunkumų priežastis ir diagnozuoja psichikos sutrikimą. Taip pat sudaro gydymo planą, skiria ar koreguoja medikamentus psichikos sutrikimams gydyti ar jų simptomams malšinti, prireikus, siunčia pacientą pas kitus specialistus.
- Individualus psichologinis konsultavimas. Jo metu pacientas, kartu su medicinos psichologu, aiškinasi savo problemų priežastis ir ieško jų sprendimo būdų. Taip pat mokosi naujų elgesio modelių ir psichologinių savipagalbos metodų.
- Gydytojų vizitacija. Tai pacientų susitikimas su gydytoju psichiatru. Jo tikslas – aptarti skiriamą gydymą ir išsakyti pastebėjimus apie savijautos pokytį.
- Grupinė konsultacija. Tai 6–10 pacientų skirta medicinos psichologo konsultacija, kurios metu panašius sunkumus patiriantys pacientai gali atpažinti ir lavinti savo emocijas, spręsti iškilusias problemas per santykį su kitais grupės nariais.
- Psichoedukacija. Jos metu, grupei bendraujant su psichologu, aptariamos pacientams aktualios temos (pvz., jausmų ir sveikatos ryšys, tarpasmeninių santykių krizės, seksualiniai santykiai, netektys, darbinės problemos).
- Psichoedukacinės pratybos. Jų metu, pasitelkiant psichologines praktines užduotis, siekiama teoriją sujungti su praktika – analizuoti asmenines vertybes, nuostatas ir elgesį.
- Biblioterapija. Šios terapijos metu grupėje analizuojama tikslingai parinkta knyga ar jos ištrauka – dalijamasi mintimis, jausmais ir klausimais.
- Filmų terapija. Jos metu, įsijautus į specialiai parinkto filmo herojų gyvenimus, galima giliau pažinti ir suprasti save.
- Dailės terapija. Tai – psichoterapinis metodas, kai kalbama ne verbaliai, bet spalvų ir vaizdinių kalba, taip išsakant savo svajones, talentus ir pasąmonės procesus.
- Muzikos terapija. Užsiėmimų metu parenkamos įvairios dainos, kurios drauge klausomos ir aptariamos.
- Pasakų terapija. Šios terapijos metu grupėje analizuojamos pasakos.
- Judesio terapija. Jos metu pacientai tyrinėja savo kūno ir judesio santykį.
- Relaksacija. Ji skirta atsipalaiduoti ir pasiekti ir ramybės būseną, kuri svarbi ne tik psichologinei gerovei, bet ir fizinei būklei.
- Sveika gyvensena. Šių užsiėmimų tikslas – plėsti žinias apie fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos naudą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.
- Kineziterapija. Šis reabilitacijos būdas padeda atnaujinti, pagerinti ar išlaikyti organų funkcinę būklę, taip pat mažina depresijos ir nerimo simptomus, gerina miego ir gyvenimo kokybę.
- Bendruomenės kūrimas. Šios veiklos tikslas – grupėje susipažinti su naujais dienos stacionaro bendruomenės nariais, atsisveikinti su baigiančiais gydymą, pasidalinti idėjomis ir asmeniniais pasiekimais.
- Socialinio darbuotojo konsultacija. Jos metu išsiaiškinami paciento patiriami sunkumai ir padedama juos spręsti. Taip pat teikiama informacija jam rūpimais klausimais (išmokų, gyvenamosios vietos ir kt.).
- Kaniterapija. Tai – reabilitacijos būdas, kurio metu, siekiant pagerinti psichinę ir fizinę sveikatą, pasitelkiamas specialiai paruoštas šuo.