Gyvensenos medicinos klinika

Atidaryta pirmoji Lietuvoje ir visoje Europoje – Gyvensenos medicinos klinika

2018 m. balandžio 25 d. Gyvensenos medicinos klinikos komanda kartu su Seimo sveikatos komiteto nariais, LSMU atstovais ir gyvensenos medicinos bendruomene atidarė pirmąją Lietuvoje ir visoje Europoje Gyvensenos medicinos kliniką.

Moksliniais įrodymais pagrįsta gyvensenos medicina atveria Lietuvos ir viso pasaulio žmonėms naujas galimybes suvaldyti lėtinių neinfekcinių ligų pandemiją. Todėl šios naujos ir perspektyvios profesijos specialistai labai laukiami. Jau kovo 19 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo įsakymu patvirtino Gyvensenos medicinos specialisto veiklos reikalavimus, o balandžio 25 d. Kaune, Altamedica Lašo klinikos prieglobstyje, atidaryta pirmoji ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje Gyvensenos medicinos klinika.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis lėtinės ligos – širdies ir kraujagyslių, antro tipo cukrinis diabetas, vėžys, plaučių ligos – nusineša apie 66 proc. gyvybių Europoje, o sergančiųjų amžius jaunėja. Daugelio šalių patirtis ir gyventojų sveikatos rodiklių dinamika liudija, kad lėtinių ligų gydymas vaistais ir chirurginėmis intervencijomis labai brangus, nepašalina ligų priežasčių ir neturi didelės įtakos sergančiųjų gyvenimo kokybei bei trukmei. Todėl natūralu, kad Lietuvoje atsirado poreikis rengti kvalifikuotus specialistus, gebančius įvertinti lėtinių ligų riziką, konsultuoti su sveikata susijusio elgesio kaitos klausimais, įgalinti pacientą tapti aktyviu motyvuotu medikų partneriu, prisiimančiu atsakomybę už savo sveikatą.

Nepaisant naujosios profesijos aktualumo, integruoti gyvensenos mediciną į Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą nėra lengva, ypač kol nepatvirtinti jos finansavimo būdai. Todėl siekdama suburti specialistus bendram darbui, kurti ir išlaikyti gyvensenos medicinos praktikos standartus, rūpintis nuolatiniu specialistų kvalifikacijos kėlimu, organizuoti mokslinę veiklą, dalintis gerąja patirtimi, šių metų pradžioje susikūrė Gyvensenos medicinos asociacija. Jos nariai, nuosekliai dirbdami pagal 2016 m. patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, numatančią išplėsti šeimos gydytojo komandą, į ją įtraukiant gyvensenos medicinos specialisto pareigybę, savo entuziazmu paskatino Gyvensenos medicinos klinikos įkūrimą Altamedica Lašo klinikoje.

„Galime pasidžiaugti, kad vos tik pradėdami veiklą jau turime ne tik jaukų konsultacijų kabinetą, bet ir mokomąją virtuvę, kurioje vyks sveikatą tausojančio maisto gaminimo pamokos, kineziterapijos salę, kurioje padėsime išsijudinti fiziškai mažiau aktyviems pacientams“ – džiaugiasi gyvensenos medicinos specialistė, Gyvensenos medicinos asociacijos vadovė Eglė Minevičienė ir šeimos gydytojas dr. Mindaugas Dūdonis.

Kadangi pirmosios Gyvensenos medicinos klinikos atidarymas – svarbus žingsnis  integruojant naująją profesiją į Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą, pasveikinti jos kolektyvą atvyko Seimo Sveikatos reikalų komiteto Gyvensenos medicinos pakomitečio ir Sveikos gyvensenos komisijos vadovai, LSMU atstovai, Gyvensenos medicinos asociacijos valdybos nariai. Ir renginio svečiai, ir šeimininkai pasidžiaugė, kad ši pasaulyje vis labiau populiarėjanti moderniosios visuomenės sveikatos priežiūros sritis pagaliau  žengia pirmuosius tvirtus žingsnius.

Gyvensenos medicinos klinika atvira visiems, norintiems keisti gyvenimo būdą. Iki šiol žmonės, norintys gyventi sveikiau, turėjo patys susirasti patikimos informacijos. Dažnai tokie žmonės patekdavo į įvairiausių „guru” ar facebook’o grupių prieglobstį. Deja, taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Dabar mes galėsime suteikti žmonėms visokeriopą kvalifikuotą pagalbą, keičiant mitybos, fizinio aktyvumo ir socialinius įgūdžius. Ypatingą dėmesį skirsime šeimai. Kol kas tokia gyvensenos medicinos klinika yra vienintelė Lietuvoje bei Europoje.

Plačiau 

2 komentarai
 1. Atsakyti
  Ramune

  Sveiki,propoguoju sveika gyvensena.Noriu atstatyti akiu regejima,naturaliais budais.Aciu

  • Atsakyti
   Altamedica

   Laba diena, Ramune,
   Labai džiugu, jog propoguojate sveiką gyvenseną. Susisiekite su Gyvensenos Medicinos specialistais nurodytais kontaktais. Tel.: 8 373 30302, El. paštas: lasoklinika@gyvensenosmedicina.lt
   Specialistai Jums atsakys į visus rūpimus klausimus ir suteiks visą naudingą informaciją. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *