Pokalbis su psichiatru – naujo gyvenimo pradžia

Vyrauja nuomonė, kad kreiptis į psichiatrą nėra prasmės, nes galima išsikalbėti draugams, kaimynams ar giminaičiams. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad artimoje aplinkoje esantys asmenys įsitraukia į problemą ir negeba objektyviai jos įvertinti. Žinoma Lietuvoje aktorė ir visuomenės veikėja Jurga Jurkutė 2016 metų TEDxVilnius konferencijoje atvirai papasakojo, kaip jautėsi, kai iš gyvenimo savo noru pasitraukė tėtis. Pranešime Jurga Jurkutė paliečia ne tik savižudybės problematiką, tačiau ir kitą svarbų aspektą – tai skausmą, kuris užplūsta tuos, kurie išgyvena netektį.

Žinoma moteris teigia, kad po tėčio mirties atsitiesti jai padėjo į namus pakviestas psichiatras: „Aš esu be galo dėkinga geriausiai draugei ir savo vyrui, kurie buvo budrūs. Jie pasitarė ir radę tinkamą momentą – atvežė į namus psichiatrą. Tas pokalbis buvo mano naujo gyvenimo pradžia. Man taip palengvėjo, nes aš sulaužiau tylą“.

Kalbėti apie psichologines problemas nėra lengva, tačiau tai daryti – būtina. Džiaugiamės, kad žinomi Lietuvoje žmonės nevengia dalintis skaudžiomis asmeninėmis patirtimis ir taip prisideda prie nuostatų ir mitų, susijusių su psichine sveikata, keitimo.

Dalinamės jautria ir atvira Jurgos Jurkutės kalba TEDxVilnius 2016 konferencijoje ir primename, kad mūsų klinikoje dirba profesionali psichiatrų ir psichologų komanda. Susidomėjote? Kviečiame skambinti numeriu 8 611 47273.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *