KŪDIKIO MASAŽO PAMOKA TĖVAMS

Ar žinojote, kad kūdikių masažas turi senas tradicijas, siekiančias net žmonijos civilizacijos pradžią? Masažo, kaip ir meilės, mažyliui niekada nebus per daug, ypač, kai masažą atlieka vienas iš tėvelių. Mokslininkų teigimu, tėvų prisilietimas ypač svarbus ir būtinas visaverčiam fiziniam bei emociniam kūdikio vystymuisi. Tačiau, kad masažas teiktų įvairiapusę naudą, tėveliams būtina turėti specialių žinių ir įgyti tam tikrų įgūdžių. Siekdami padėti tėvams visapusiškai rūpintis savo mažylio gerove ir sveikata, „Altamedica“ organizuoja kūdikių masažo pamokas tėvams.

KAIP VYKSTA MASAŽO MOKYMAI TĖVAMS?

Mažose grupelėse pamokas veda profesionali vaikų ergoterapeutė, kuri rodo, kaip atlikti masažą, kad tėvai patys išmoktų masažo technikų ir galėtų savo mažylius masažuoti namuose. Specialistė supažindina tėvelius su atpalaiduojančiomis ir raminančiomis masažo technikomis, skirtomis mažyliams. Kad tėvai pasisemtų kuo daugiau naudingos informacijos ir išmoktų masažo subtilybių, specialistė ne tik prieina prie kiekvieno kūdikio ir pamoko tėvelius, kaip taisyklingai atlikti masažo judesius, bet ir pasidalina vertinga teorine informacija bei atsako į tėvelių rūpimus klausimus apie kūdikių masažą. 

Masažo pamokos vyksta saugioje ir jaukioje aplinkoje, idealiai pritaikytoje kūdikiams, kad mažyliai jaustųsi patogiai ir laisvai. Kol tėveliai mokosi masažo technikų, mažyliai gali stebėti aplinką ir kitus bendraamžius, užmegzti akių kontaktą ir stiprinti ryšį su mama ar tėčiu.

KŪDIKIŲ MASAŽO NAUDA

Tėvų atliekamas masažas gali turėti įvairiapusę naudą tiek pačiam mažyliui, tiek ir tėveliams.

Emocinė ir fizinė nauda
Ryšio stiprinimas

 Kaina, €
Kūdikio masažo pamoka tėvams20

SPECIALISTAI

Monika-Tamošaitytė

Jūratė Žemaitytė

Ergoterapeutė

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

• Negalima masažuoti verkiančio kūdikio.
• Jei vaikutis karščiuoja ar yra išbertas, masažą taip pat geriau atidėti.
• Kūdikis neturi būti išalkęs, nes bus irzlus ir neatsipalaiduos.
• Masažą geriausiai atlikti prieš maitinimą arba praėjus valandai po jo.
• Svarbu stebėti kūdikio reakcijas ir neversti dalyvauti masaže, jei jis tuo metu nėra suinteresuotas.
• Masažą tėvai gali atlikti nuo pat pirmųjų kūdikio gyvenimo mėnesių.
Laukiami visi tėveliai, auginantys 0–7 mėn. mažylius.
Ketvirtadieniais 9 val. – 0–4 mėn. amžiaus grupė
Ketvirtadieniais 10 val. – 5–7 mėn. amžiaus grupė
Pamokoje dalyvauja 6 tėveliai ir jų mažyliai
30–45 min.
Nors per pirmąjį užsiėmimą parodoma, kaip atlikti kūdikių masažą namuose, tačiau, jei kyla klausimų ar norima pagilinti masažo įgūdžius ir žinias, visada galima registruotis ir kelioms pamokoms.
Reikia atsinešti pleduką, kad mažyliui būtų patogiau gulėti.
Taip pat prireiks specialaus masažo aliejaus, kuriam mažylis nebūtų alergiškas. Geriausiai tinka natūralus – kokosų ar migdolų. Aliejus reikalingas, kad užtikrintumėte švelnų ir glotnų kontaktą su kūdikio oda, suminkštintumėte savo rankas ir tuo pačiu pamaitintumėte kūdikio odą.


Atsiliepimų nėra.