Skauda sąnarius? Nedelskite – kreipkitės pas specialistą!

Sąnarių skausmas – problema, kuri sukelia daug neigiamų emocijų. Su šia problema susiduria nemažai tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonių. Sąnarių skausmas gali sutrikdyti įprastą gyvenimo ritmą bei sukelti papildomo streso kasdienėje veikloje.

Šiuolaikinė medicina turi labai gerai išvystytas diagnostikos priemones, kurios leidžia įvertinti, kiek yra pažengusi liga. Medicinos praktika rodo, jog, kuo anksčiau yra pastebimos sąnario problemos, tuo didesnė tikimybė, kad galima išvengti rimtesnių pasekmių. Tai padaryti galima naudojant gydymo priemones – fizioterapiją, priešuždegiminius vaistus ir kt. Nespėjus pasirūpinti savo sveikata ir užkirsti kelio ligai, galimos labai skaudžios pasekmės, o skaudžiausia – sąnario keitimas.

Pacientai vis jaunėja

Kuo toliau tuo labiau sąnarių skausmus kenčia vis jaunesni žmonės – vieni iš jų turi įgimtų sąnario problemų, kitiems sąnariai palaipsniui susidėvi dėl netinkamo gyvenimo būdo, o dar kiti sau koją pakiša persistengdami siekiant greitų rezultatų sporte.

Žmonės dažnai įsivaizduoja, jog sąnario keitimas gresia tik žmonėms virš 60 ar 70 metų, tačiau tai tik mitas. Medicinos praktikoje yra tekę sąnario operaciją atlikti ir 22 metų vaikinui. Pacientui buvo diagnozuota aseptinė nekrozė – kraujotakos sutrikimai klubo sąnaryje. Dėl to, kad liga jau buvo stipriai pažengusi, vienintelė išeitis buvo – sudėtinga operacija.

Gydytojai pastebi, kad įvairios sąnario patologijos žmonėms išryškėja vis jaunesniame amžiuje. Ir ateityje sąnario problemos palies vis daugiau jaunų žmonių: dėl nuolat sparčiai aktyvėjančio gyvenimo būdo, dėl rizikingo, tačiau nenumaldomo noro pasiekti užsibrėžtų greitų sporto rezultatų. Svarbu, kad sąnario problemos būtų sprendžiamos kuo anksčiau, kad sąnario pažeidimas ar rimtesnė liga neturėtų skaudžios įtakos tolesnei gyvenimo kokybei.

KLUBO SĄNARIO UŽDEGIMO SIMPTOMAI:

 • Stiprėjantis skausmas. Pradinėse ligos stadijose jaučiamas gana nežymus, tačiau įkyrus skausmas, kuris laikui bėgant vis labiau stiprėja. Kartais tokie simptomai jaučiami ne tik klubo, bet ir kelių srityse. Aštrus, veriantis skausmas perspėja apie pūlinį, o pastovus, maudžiantis – tuberkuliozinės kilmės uždegimą.
 • Standumas. Žmogui ypač sunku greitais judesiais lankstyti savo sąnarius, staigiai atsisėsti ar atsistoti. Šis standumas sukeliamas netaisyklingų kelių sąnarių paviršių susijungimų, kurie liečiasi vienas prie kito.
 • Suplonėjusi oda. Pradinėje ligos stadijoje galima pastebėti plonesnę odą kitose kūno vietose: ties sėdmenimis ar kirkšnimis. Žinoma, šie simptomai pastebimi gana sunkiai, todėl tokiu atveju reikalinga profesionalaus gydytojo apžiūra.
 • Šlaunies, kirkšnies raumenų atrofija. Ligai vystantis vis labiau pažeidžiami šlaunies bei kirkšnies raumenys, o galiausiai gali kilti netgi šių raumenų atrofija.
 • Šlubavimas. Dėl nuolat jaučiamo prislopinto arba veriančio skausmo, šlaunies, kirkšnies raumenų atrofijos ar sąnarių sustingimo, kyla sunkumas atlikti staigius judesius ar net vaikščioti.

SĄNARIO SKAUSMO PRIEŽASTYS:

 • Autoimuninė reakcija. Kartais imuninė sistema savo veiklą nukreipia prieš tam tikrus kūno organus, o tuomet kyla įvairių uždegimų grėsmė. Pavyzdžiui, uždegimas klube esančiame sąnaryje gali kilti dėl to, kad imuninė sistema savo agresiją nukreipia jungiamojo audinio, paremiančio bei prilaikančio įvairius organizmo audinius, link.
 • Medžiagų apykaitos sistemos ligos. Viena iš ligų, kuri gana dažnai sukelia minėtą uždegimą – podagra, pasireiškianti labai padidėjusiu šlapimo rūgšties lygiu, kuris kaupiasi įvairiuose organuose.
 • Infekcinių ligų komplikacijos. Kartais šis sąnario uždegimas gali kilti dėl praėjusių itin stiprių infekcinių ligų sukeltų komplikacijų, kurios pažeidžia įvairius organus ar dėl kurio gali kilti raumenų atrofija.
 • Per didelė fizinė apkrova. Nepaisant to, kad reguliarus fizinis aktyvumas yra būtinas, siekiant išsaugoti puikią fizinę, psichinę savijautą, yra reikalingas individualus, kiekvienam asmeniui optimalus fizinis krūvis, kuris sąnarių neapkrautų per daug stipriai.
 • Netaisyklinga mityba, antsvoris, vitaminų ir mineralų trūkumas organizme.
 • Traumos.

 

SKAUDA SĄNARIUS?
Neignoruokite šio skausmo – paskubėkite apsilankyti pas profesionalų gydytoją, kuris įvertins Jūsų sąnarių bei visos sveikatos būklę, paskirs reikiamą gydymo būdą.

Altamedica Lašo klinikoje pacientus konsultuoja ir gydo gyd. radiologas – echoskopuotojas Eduardas Keleras .

_______________________________________________________________________________________

Altamedica Lašo klinika
V. Lašo g. 1, Kaunas
REGISTRACIJA:  8 37 330302 arba 8 612 39890
REGISTRACIJA: www.e-pacientas.lt

3 komentarai
 1. Atsakyti
  Aušra

  Sveiki, kokia kaina klubo sanarių echoskopijos ir konsultacijos?

  • Atsakyti
   Altamedica

   Sveiki,
   Vieno sąnario echoskopijos kaina – 36 eur.

 2. Atsakyti
  Greta

  Sveiki. Prieš keletą metų išniro rodomojo piršto sanarys, šiuo metu pradėjau jausti diskomfortą,skauda, maudžia,ištinę. Ar įmanoma jį atstatyti po tokio laiko tarpo,kokiu būdu ir kokia preliminari kaina būtų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *