SKIEPAI

IMUNOPROFILAKTIKA (SKIEPAI)

Viena iš efektyviausių profilaktikos priemonių – tai skiepai (imunoprofilaktika). Skiepijantis yra didinamas žmogaus organizmo atsparumas įvairioms bakterijoms ir virusams, kurie gali sukelti ligas. Tai patikimiausias ir saugiausias natūralus būdas apsisaugoti nuo įvairių ligų, kurios yra pavojingos mūsų ir artimųjų gyvybei.

Atvykę skiepytis, informuokite medicinos įstaigos darbuotoją, jei Jūs:

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Nors yra užfiksuota pavienių atvejų, kai skiepai nesuveikia arba sukelia papildomų alerginių reakcijų, tačiau, žvelgiant į bendras tendencijas, skiepų veiksmingumas siekia 85–98 %.

Atvykę skiepytis, praneškiti jus skiepyti planuojančiam medikui, jei esate anksčiau neigiamai sureagavęs į kurį nors skiepą, esate kam nors alergiškas, karščiuojate, turite kraujo krešėjimo sutrikimų, sergate imuninę sistemą veikiančia liga ar vartojate ją veikiančius vaistus. Jei nerimaujate dėl kitų, čia neįvardintų simptomų, apie tai pasakykite skiepus rekomenduojančiam gydytojui.

Dažniausi vakcinų sukeliami nepageidaujami šalutiniai požymiai – paraudimas ar patinimas skiepijimo vietoje ir lengvas karščiavimas, tačiau šie požymiai yra itin lengvi ir trumpalaikiai. Sunkesnės formos šalutiniai požymiai užfiksuojami itin retai – nuo vieno atvejo tūkstančiams iki vieno atvejo milijonui.

KLINIKOSAtsiliepimų nėra.