ŽPV SKIEPAS

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – viena dažniausių lytiniu keliu plintančių infekcijų, kuria taip pat galima užsikrėsti gimdant, per odą (pirštais liečiant lytinius organus) ir gleivinių mikrotraumas. Maždaug 90 % ŽPV infekcijos atvejų praeina savaime, be jokių simptomų ir gydymo, tačiau kartais ŽPV pasilieka organizme ir sukelia lėtinį uždegimą, kuris ilgainiui lemia ikivėžinius ar vėžinius susirgimus (gimdos kaklelio, vyrų ir moterų išangės ir išorinių lyties organų vėžį). Remiantis tyrimais, Europoje ŽPV infekcija sukelia 99,77 % gimdos kaklelio vėžio atvejų, 90 % išangės vėžio atvejų, 70 % makšties ir 30–40 % varpos vėžio atvejų, 15 % moters išorinių lyties organų vėžio atvejų. Efektyviausias būdas apsisaugoti nuo žmogaus papilomos viruso ir jo sukeliamų patologijų – skiepijimas. „Altamedica“ šeimos klinikose šiuo metu galima pasiskiepyti 3 rūšių vakcinomis, kurios apsaugo nuo ŽPV.

 

Kaina prisirašiusiems, €

Kaina neprisirašiusiems, € 

Žmogaus papilomos viruso vakcina (Silgard)

129

133

Žmogaus papilomos viruso vakcina (Cervarix)

133

137

Žmogaus papilomos viruso vakcina (Gardasil 9)

165

170

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

KLINIKOS

Skiepijimas nuo ŽPV

Nuo 2023 m. vasario 1 d. 11 metų sulaukę berniukai ir mergaitės pradėti skiepyti devynvalentė ŽPV vakcina. Skiepijimo schemą sudaro dvi nemokamos vakcinos dozės, antrąją vakcinos dozę skiriant ne anksčiau nei po 6 mėnesių. Jeigu vaikas nebuvo pradėtas skiepyti 11 m., tai galima padaryti iki jam sueis 18 m. Jeigu vaikas pradedamas skiepyti 15 m. ir vėliau, skiepijimo schemą sudaro 3 vakcinos dozės, iš kurių trečioji – mokama. Toms mergaitėms, kurioms skiepijimas buvo pradėtas dvivalentėmis ŽPV vakcinomis, rekomenduojama baigti skiepijimo schemą tuo pačiu skiepu. Dėl skiepijimo reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nuo ŽPV mokamai galima pasiskiepyti ir suaugus. Tokiu atveju skiepijimo schemą sudaro 3 vakcinos dozės. Nors įrodyta, kad ŽPV skiepas – efektyviausias, kol nėra kontakto su ŽPV virusu, skiepytis rekomenduojama net iki 45 m. amžiaus. Tokiu atveju skiepas nepadės išgydyti jau esamų pažeidimų, tačiau padės neužsikrėsti kitais viruso tipais ir apsaugos nuo naujų infekcijos padarinių. Tad buvusios ŽPV infekcijos (lytinių organų karpos ar ikivėžiniai pakitimai) nėra kontraindikacija skiepijimui.

„Gerdasil-9“ skiepai: ką verta žinoti?

Šis skiepas yra negyvas, todėl negali sukelti infekcijos. Jis apsaugo nuo devynių (6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 ir 58) ŽPV tipų, kurie gali sukelti lytinių organų karpas, ikivėžinius ir vėžinius gimdos kaklelio ir išangės susirgimus. Skiepas skirtas vaikams (tiek berniukams, tiek mergaitėms) nuo 9 metų ir suaugusiesiems. Skiepytis negalima bent vienam vakcinos komponentui alergiškiems asmenims. Skiepijantis iki 15 metų, skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės, skiepijantis 15 metų ir vėliau – trys vakcinos dozės. Imunitetas susiformuoja po pilno skiepijimo kurso ir išlieka visą gyvenimą. Dažniausi nepageidaujami simptomai – galvos skausmas, pykinimas ir karščiavimas.

„Cervarix“ skiepai: ką verta žinoti?

Šis skiepas yra negyvas, todėl nesukelia infekcijos. Jis apsaugo tik nuo 16 ir 18 ŽPV tipų ir jų sukeliamų ikivėžinių makšties, išangės ar gimdos kaklelio susirgimų bei vėžinių gimdos kaklelio ir išangės susirgimų. Skiepijami vaikai nuo 9 metų ir suaugusieji. Skiepijantis iki 15 metų, skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės, skiepijantis 15 metų ir vėliau – trys vakcinos dozės. Imunitetas susiformuoja po pilno skiepijimo kurso ir išlieka visą gyvenimą. Dažniausi nepageidaujami simptomai – galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, karščiavimas ir odos bėrimai.

Planuojate pasiskiepyti nuo ŽPV? Visą aktualią informaciją (atsiliepimai, kaina, skiepijimo schema) rasite mūsų svetainėje.