SPECIALUS PASIŪLYMAS FOLINĖS RŪGŠTIES KRAUJO TYRIMUI

Folinė rūgštis (folio rūgštis, vitaminas B9) – tai vitaminams priskiriami, keli vienodą poveikį turintys junginiai. Pagrindinė jos užduotis – skatinti energijos išskyrimo procesą.

Daugelis iš mūsų žino, kad folio rūgštis yra svarbi nėščiosioms, tačiau dažnai pamirštama, kad šis junginys yra gyvybiškai reikalingas visų mūsų sveikatai. Folinė rūgštis atlieka svarbų vaidmenį baltymų apykaitos reakcijose, nukleino rūgščių (DNR) sintezėje, visų kūno ląstelių augimo ir dalijimosi procesuose bei daugelyje kitų organizmo gyvybinių funkcijų. Taip pat ji reikalinga palaikyti gerą smegenų veiklą, protinę ir emocinę sveikatą.

Folio rūgštis mažina homocisteino kiekį, o tai savo ruožtu stabdo cholesterolio nusėdimą ant kraujagyslių sienelių ir sumažina riziką išsivystyti širdies bei kraujayslių ligoms. Dėl šios priežasties, gydytojai dažnai ją skiria miokardo infarkto profilaktikai. Taip pat yra daug mokslinių įrodymų apie tai, kad folio rūgštis turi reikšmės gimdos kaklelio, žarnyno, plaučių vėžio prevencijai. Be to, ji skatina apetitą, skrandžio sulčių sekreciją bei dalyvauja palaikant sveikas kepenis. 


Kaip pasireiškia folio rūgšties trūkumas?

Organizmui pritrūkus folio rūgšties, labiausiai pažeidžiamos greitai besidalijančios ląstelės, todėl gali sutrikti eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) gamyba kaulų čiulpuose ir išsivystyti megaloblastinė anemija (mažakraujystė). Jos metu kraujyje sumažėja eritrocitų kiekis ir jie tampa didesni nei įprastai. Pasireiškus mažakraujystei sutrinka deguonies išnešiojimas po visą organizmą, dėl to žmogus jaučiasi itin pavargęs, nusilpęs, išsekęs, padažnėja kvėpavimas. Folio rūgštis ypatingai svarbi normaliai smegenų funkcijai, protinei ir emocinei sveikatai, nes labai gerai padeda įveikti streso bei depresijos simptomus. Kai jos trūksta, silpnėja atmintis, dažniau skauda galvą, jaučiama įtampa, padidėja dirglumas ir rizika susirgti depresija.


Balandžio ir gegužės mėnesiais, Altamedica šeimos klinikose folinės rūgšties kraujo tyrimą galite atlikti pigiau! Išskirtinė kaina – 10 €

SVARBU!

Dėl esamos ekstremalios situacijos šalyje norint atlikti tyrimų programą BŪTINA išankstinė registracija:

Šiaurės klinika – 8 611 47273

Senamiesčio klinika – 8 611 18427

Lašo klinika – 8 612 39890

Prancūzų klinika – 8 37 754000