UROLOGIJA

UROLOGIJA

Urologija – kas tai? Tai – medicinos sritis, apimanti moterų ir vyrų šlapimo takų ligų diagnostiką bei gydymą, taip pat vyrų reprodukcinės sveikatos palaikymą, išvengiant arba efektyviai gydant vyrų lyties organų ligas. Tad klaidinga manyti, kad į gydytoją urologą reikia kreiptis tik vyrams, šie specialistai rūpinasi tiek vyrų, tiek moterų sveikata.

Gydytojai urologai pastebi, kad moterys dažnai kreipiasi dėl šlapimo takų ar šlapimo pūslės uždegimų, tačiau vyrai nėra linkę profilaktiškai rūpintis savo lytine sveikata. Būtent tai kelia didelį susirūpinimą, nes kiekvienas vyras patiria riziką susirgti prostatos ligomis, todėl vienas efektyviausių būdų išvengti reprodukcinės sistemos ligų arba diagnozuoti jas ankstyvoje stadijoje – prevencija.

Siekdami išvengti sunkių prostatos susirgimų ir lytinės sveikatos sutrikimų, vyrai, ypač vyresnio amžiaus, turėtų reguliariai apsilankyti pas gydytoją urologą ir atlikti būtinus tyrimus. Taip pat svarbu nepamiršti reguliariai dalyvauti priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencinėje programoje.

GYDYTOJAI

KAINOS

 Kaina prisirašiusiems, €Kaina neprisirašiusiems, €
Urologo konsultacija*5080
Pakartotinė konsultacija* (per 1 mėnesį po pirminės konsultacijos dėl tos pačios ligos)3050
Konsultacija su urologinės sistemos echoskopija*80100
Pakartotinė konsultacija su urologinės sistemos echoskopija* - (per 1 mėnesį po pirminės konsultacijos dėl tos pačios ligos)4860

* Paslaugos yra atliekamos Altamedica Šiaurės klinikoje.

 

 Su šeimos gydytojo siuntimu, €Be šeimos gydytojo siuntimo, €
Pirminė konsultacijaNemokamai50
Konsultacija su urologinės sistemos echoskopiniu ištyrimuNemokamai80
Pakartotinė konsultacijaNemokamai30
Pakartotinė konsultacija su urologinės sistemos echoskopiniu ištyrimuNemokamai60

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Augustinas

Rated 5,0 out of 5
27 birželio, 2024

Profesionalus gydytojas, savo srities ekspertas. Rekomenduoju. Ačiū už pagalbą ir paskirtą gydymą.

Anonymous

KLINIKOS

Kokios yra dažniausios urologinės ligos?

Bene dažniausiai gydytojai urologai padeda išspręsti šias vyų ir moterų ligas ar būkles.

Vyrų:

Moterų:

Patyrę ir kompetentingi „Altamedica“ šeimos klinikų gydytojai urologai gali suteikti profesionalią pagalbą, esant įvairioms tiek moterų, tiek vyrų urologinėms problemoms ar ligoms. Todėl pajutus nemalonius, skausmingus ar diskomfortą keliančius simptomus šlapinantis ar lytinių santykių metu, taip pat po nesaugių lytinių santykių ar sutrikus lytinėms funkcijoms, svarbu nedelsti ir kreiptis į specialistą. Laiku užsiregistravus vizitui pas gydytoją urologą ir atlikus išsamius tyrimus, galima užkirsti kelią ligos progresavimui. 

Kokie dažniausiai atliekami urologiniai tyrimai?

Pagal atlikimo būdą, urologiniai tyrimai skirstomi į fizinius, kraujo, šlapimo ir vaizdinius.

Fiziniai tyrimai. Šie tyrimai apima šlapimo takų sistemos, įskaitant inkstus, šlapimtakius ir šlapimo pūslę, patikrą. Turintiems problemų su varpa ar sėklidėmis, taip pat gali būti patikrinami ir minėti organai. Jei įtariamos prostatos ligos, atliekamas prostatos apčiuopos tyrimas. Šie tyrimai neretai kelia diskomfortą, tačiau tai – bene efektyviausias būdas diagnozuoti ligas ir išvengti jų sukeliamų simptomų.

Kraujo tyrimai. Siekdami įvertinti šlapimo takų sistemą, gydytojai urologai dažniausiai atlieka šiuos kraujo tyrimus:

Be šių kraujo tyrimų, gydytojas urologas gali paskirti ir kitus reikalingus tyrimus. Atlikus kraujo tyrimus, gydytojas kartu su pacientu apžvelgia jų rezultatus, paaiškina nukrypimus nuo normos (jei tokių yra), nustato patologijų ar būklių priežastis. Jei gydytojas paskyrė kraujo tyrimus, juos greitai ir patogiai galite atlikti „Altamedica“ šeimos klinikose. 

Šlapimo tyrimai. Šie tyrimai atliekami norint surinkti kuo daugiau informacijos apie paciento būklę. Šlapimo tyrimai leidžia įvertinti, ar šlapime nėra bakterijų, kraujo ląstelių ir kitų pašalinių medžiagų. Taip pat jie yra naudingi diagnozuojant cukrinį diabetą, šlapimo takų infekcijas.

Vaizdo tyrimai. Šie tyrimai leidžia pastebėti problemas, kurios nematomos plika akimi ir nenustatomos fizinių, šlapimo ar kraujo tyrimų metu. Bene populiariausias vaizdo tyrimas – ultragarsinis tyrimas (echoskopija). Jis leidžia aptikti šlapimo pūslės, inkstų, sėklidžių ir prostatos problemas.

Koks gydymas gali būti taikomas?

Apsilankius pas gydytoją urologą, pirmiausia jūsų lauks konsultacija, kurios metu, išsiaiškinęs ligų diagnozei svarbius aspektus, gydytojas paskirs reikiamus tyrimus, leidžiančius nustatyti ligą. Nustačius ligą, svarbu laikytis gydytojo urologo rekomendacijų ir efektyviai gydytis. Gydytojas urologas, nustatęs paciento ligą, gali skirti medikamentinį gydymą, retesniais atvejais – chirurginį. Vartojant medikamentinius preparatus, taip pat svarbu lankytis pas gydytoją urologą, siekiant įvertinti vaistų poveikį ir ligos eigą.

Sutriko šlapimo takų veikla, vargina nemalonūs potyriai lytinių santykių metu ar susidūrėte su vyrų reprodukcinės sveikatos sutrikimais? Jums gali būti naudinga gydytojo urologo konsultacija. Nelaukite ir užsiregistruokite konsultacijai „Altamedica“ šeimos klinikose – čia jumis pasirūpins ilgametę darbo patirtį turintys ir dėmesingi gydytojai.