Vaikų ligų gydytojo-neonatologo iškvietimas į namus. Kaip tai padaryti?

Vaikų ligų gydytoją Giedrę Aukštakalnienę galite išsikviesti į namus numeriu: 8616 00606 arba paskambinę į Senamiesčio šeimos kliniką numeriais: 8 37 227 410 arba 8 611 18427 

Vaikų ligų gydytoja gali suteikti paslaugas pagal savo kompetenciją ir esamą situaciją. Atlikti reikalingus tyrimus reikia atvykus į gydytojos nurodytą šeimos kliniką. SVARBU! Dėl karščiuojančio vaiko gydytoja konsultuoja TIK telefonu ir pateikia nurodymus dėl tolimesnės apžiūros.

Giedrė Aukštakalnienė – vaikų ligų gydytoja, neonatologė. Gydytoja konsultuoja vaikus ir naujagimius bei žindymo, naujagimio priežiūros klausimais.

Gydytojo iškvietimo įkainiai:

Konsultacija paciento namuose (Kauno miesto ribose) 95
Konsultacija paciento namuose (už Kauno miesto ribų iki 10 km) 120
Konsultacija paciento namuose (už Kauno miesto ribų daugiau kaip 10 km) 150

 

Gimdymu baigiasi vienas didelis ir svarbus etapas – naujagimis iš mamos įsčių atkeliauja į šį pasaulį. Tačiau viena pabaiga lemia naują pradžią.

Altamedica Lašo ir Senamiesčio šeimos klinikos vaikų ligų gydytoja Giedrė Aukštakalnienė pasakoja, kad pirmomis paromis po sklandaus gimdymo, gimus sveikam ir labai lauktam naujagimiui, paprastai naujuosius tėvelius užlieja euforija, pasigėrėjimas savo vaiku, begalinė laimė, kartu su nerimu ir nežinomybe. Gimdymo namų personalas padeda išmokti svarbiausių naujagimių priežiūros elementų, atsako į kylančius klausimus, įvertina sveikatą, prižiūri. Tačiau dvi – trys dienos, ir metas važiuoti namo. O namuose prasideda realus gyvenimas, rutina. Naujagimis ir kūdikis, ypatingai keliais pirmaisiais savo gyvenimo metais, auga ir vystosi itin sparčiai. Todėl natūralu, kad ypač pirmakarčiams tėvams, kyla daugybė klausimų, daugybė abejonių ir net nerimo, dėl vaikų sveikatos ir sklandaus vystymosi.

Jau pirmąjį gyvenimo mėnesį naujagimis susiduria su įvairiomis pereinamosiomis būklėmis – jam būdinga gelta, įvairūs bėrimai, traiškanojančios akys,  besikeičianti valgymo rutina, besikeičiantis išmatų kiekis, spalva, tekstūra ir kt. – tai kelia tėvams nerimą, tačiau dažnai visa tai yra visiškai normalu. Ką jau kalbėti apie žindymo keliamus iššūkius. Jau vėliau, per pirmuosius gyvenimo mėnesius ir metus, svarbu stebėti kūdikių raidą, sudaryti jiems sąlygas normaliai vystytis – fizinė naujagimio raida itin glaudžiai susijusi su psichine jų raida, todėl labai svarbu laiku pastebėti nukrypimus nuo normos, juos koreguoti ir nesutrikdyti įprastos kūdikio raidos. Šiam tikslui pasiekti, gydytoja skatina tėvelius nepraleisti kasmėnesinių vizitų pas savo pediatrą, ypatngai pirmąjį gyvenimo pusmetį. Išskirtinai svarbus raidos vertinimas 3, 6, 9, 12, 18 mėn. amžiuje ir vėliau kas metus, iki vaikui sueis 4-eri. Arba taip, kaip rekomenduos jūsų gydytojas.

„Norėtųsi padrąsinti tėvus žymėtis eigoje iškylančius klausimus, pastebėjimus apie savo vaiko sveikatą ir vizito metu drąsiai vską aptarti su savo gydytoju. Mes tam ir esame, kad atidžiai apžiūrėtumėme ir prižiūrėtume jūsų vaikus, patartume, o esant poreikiui suteiktumėme pagalbą ar siųstume specialistams, detaliam ištyrimui. Dėl to, manau,  labai svarbu parinkti savo vaikui gydytoją, kuriuo galėtumėte pasitikėti, laisvai bendrauti, gauti atsakymus į jus neraminančius klausimus.“ – sako vaikų ligų gydytoja Giedrė Aukštakalnienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *