SVEIKOS GYVENSENOS MEDICINA

GYVENSENOS MEDICINOS SPECIALISTAS

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, lėtinės ligos – širdies ir kraujagyslių, antro tipo cukrinis diabetas, vėžys, plaučių ligos – nusineša apie 66 % gyvybių Europoje, o sergančiųjų amžius jaunėja. Net tris ketvirtadalius šių lėtinių ligų lemia gyvensenos veiksniai. Tad kas nutiktų, jei pakoreguotume bent keletą jų?  Į šį klausimą atsakymų ieško gyvensenos medicina. Ši medicinos sritis tiria, kaip be vaistų kontroliuoti ir gydyti daugiausia mirčių lemiančias lėtines ligas, o sveikiems jų išvengti. Remiantis gyvensenos medicinos metodais, pacientai mokomi sveikatai palankios mitybos principų, fizinio aktyvumo, darbo ir poilsio režimo, žalingų įpročių atsisakymo ir sėkmingų streso įveikos būdų.

Kokią naudą teikia gyvensenos medicina?

SPECIALISTAI

Kaina prisirašiusiems, € Kaina neprisirašiusiems, €
Pirminė GMS konsultacija (vienam asmeniui) 35 50
Pirminė GMS konsultacija (šeimai) 45 60
Pakartotina gyvensenos medicinos specialisto konsultacija (vienam asmeniui) 25 35
Pakartotina gyvensenos medicinos specialisto konsultacija (šeimai) 35 45

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

KLINIKOS

Kas yra gyvensenos medicinos specialistas?

Tai šeimos gydytojo komandai priklausantis specialistas, kuris konsultuoja su sveikata susijusios elgesio kaitos (mitybos, fizinio aktyvumo, miegos, emocinės sveikatos) klausimais. Remdamasis gyvensenos medicinos principais, šis specialistas padeda pacientams keisti savo gyvenseną taip, kad sveiki išvengtų lėtinių ligų, o susirgę sėkmingai gydytųsi vartodami kuo mažiau medikamentų. Taip pacientas skatinamas prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir tapti aktyviu medikų partneriu.

Kada verta kreiptis į gyvensenos medicinos specialistą?

Į gyvensenos medicinos specialistą pacientas gali kreiptis savarankiškai arba rekomendavus šeimos gydytojui ar kitam gydytojui specialistui. Dažnai gyvensenos medicinos specialisto konsultacijos prireikia, kai profilaktinio apsilankymo metu šeimos gydytojas ar kitas specialistas, atlikęs laboratorinius ar instrumentinius tyrimus, randa rodiklių nuokrypių ir nustato:

Savarankiškai kreiptis į gyvensenos medicinos specialistą verta, kai norima koreguoti mitybos įpročius ar miego režimą, sumažinti kūno svorį, padidinti fizinį aktyvumą ar atsikratyti žalingų įpročių. Taip pat profilaktiškai, jei pacientas nori užkirsti kelią lėtinių ligų atsiradimui.

Kaip vyksta gyvensenos medicinos specialisto konsultacija ir gydymo procesas?

Pirminės konsultacijos metu atliekamas sveikatos būklės ir gyvensenos rizikos veiksnių įvertinimas. Taip pat įvertinami paciento lūkesčiai ir motyvacija. Pagal šią informaciją sudaromas individualus priežiūros planas. Pakartotinės konsultacijos metu, atsižvelgiant į intervencijos planą, parenkamos ir pritaikomos sveikatą tausojančios ar stiprinančios priemonės (reguliarus fizinis aktyvumas, pilnos struktūros augalinio pagrindo mityba, kokybiškas miegas, streso valdymas, pavojingų medžiagų vengimas). Gydymo proceso metu pacientui gali būti taikomos savistabos užduotys (fizinio aktyvumo ar mitybos dienoraštis, gliukozės kraujyje ar kraujospūdžio dienoraštis ir pan.), pateikiama edukacinė informacija ir apmokoma savipriežiūros įgūdžių. Svarbu pabrėžti, kad rezultatų galima pasiekti, tik jei pacientas geba prisiimti atsakomybę už gyvensenos plano laikymąsi.

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kuo gyvensenos medicinos specialistas skiriasi nuo gydytojo dietologo?

Neretai pacientai painioja šiuos du specialistus, dėl to pacientas iš gyvensenos medicinos specialisto tikisi gauti tik dietinį arba medikamentinį gydymą ar mitybos rekomendacijas. Tačiau gyvensenos medicinos specialistai gali suteikti individualizuotą sveikatos priežiūrą, kuri orientuota ne tik į lėtinio sutrikimo valdymą, bet ir jo priežastis.

  1. Kokie yra dažniausi pacientų tipai?

Dažniausiai į gyvensenos medicinos specialistą kreipiasi:

3. Ar gyvensenos medicinos specialisto konsultacija yra mokama?

Taip, gyvensenos medicinos specialisto konsultacijos yra mokamos, kainas galite rasti mūsų paslaugų kainyne. Tačiau pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą, esant nustatytai didelei arba labai didelei rizikai, teikiama nemokama gyvensenos medicinos specialisto konsultacija.

Norite keisti savo gyvensenos įpročius ir išvengti lėtinių ligų? Jei vienam per sunku, metas apsilankyti pas gyvensenos medicinos specialistą. Bene kiekviena „Altamedica“ šeimos klinika turi gyvensenos medicinos specialistą, kuris padės ne tik keisti gyvensenos įpročius ar išvengti lėtinių ligų, bet ir sėkmingai jas gydyti.