VAIKŲ LIGŲ MEDICINA

VAIKO SVEIKATOS PRIEŽIŪRA – NUO PAT GIMIMO IKI PILNAMETYSTĖS

Altamedica šeimos klinikose dirba profesionalių vaikų ligų gydytojų komanda.

Nuo mažens stebėdami vaiko vystymąsi vaikų ligų gydytojai konsultuoja tėvus įvairiais klausimais: nuo mitybos ir laboratorinių bei alerginių tyrimų iki imunoprofilaktikos (skiepų). Esant indikacijoms, vaikų ligų gydytojai siunčia vaikus konsultacijai pas gydytojus specialistus.

PASLAUGOS TEIKIAMOS

Pirmąjį gyvenimo mėnesį naujagimis susiduria su įvairiomis pereinamosiomis būklėmis – jam būdinga gelta, įvairūs bėrimai, traiškanojančios akys, besikeičianti valgymo rutina, besikeičiantis išmatų kiekis, spalva, tekstūra ir kt. – tai kelia tėvams nerimą, tačiau dažnai visa tai yra visiškai normalu. Nemažus iššūkius bei stresą kelią ir žindymas.

 

Pirmuosius gyvenimo mėnesius ir metus svarbu stebėti kūdikių raidą, sudaryti sąlygas normaliam vystymuisi – fizinė naujagimio raida itin glaudžiai susijusi su psichine jų raida, todėl labai svarbu laiku pastebėti nukrypimus nuo normos, juos koreguoti ir nesutrikdyti įprastos kūdikio raidos. 

 

Gydytojai ragina tėvus reguliariai kas mėnesį lankytis pas pediatrą, ypatingai tai svarbu pirmąjį kūdikių gyvenimo pusmetį.

 

Išskirtinai svarbus raidos vertinimas 3, 6, 9, 12, 18 mėn. amžiuje ir vėliau kas metus iki vaikui sueis 4-eri metai, arba taip, kaip rekomenduos jūsų gydytojas.

 

Visi Altamedica šeimos klinikų pediatrai net savaitgalį atsako į tėvų skambučius. Švenčių dienomis skubiais atvejais tėvai konsultuojami telefonu. Jei vaikas karščiuoja, jis konsultacijai priimamas tą pačią dieną.

Vaikams iki 18 metų rekomenduojama kraujo ir šlapimo tyrimus atlikti 1 kartą per 2 metus (mūsų pediatrai šį tyrimą skiria bent 1 kartą per metus). Kraujospūdį, regėjimo aštrumą, klausą, gerklę, dantų būklę, ūgį ir svorį patartina vaikams tikrinti 1 kartą per metus.

 

Prieš pradedant lankyti pirmąją klasę, Altamedica šeimos klinikose vaikams atliekami ne tik būtiniausi tyrimai, bet ir skiriamos išsamios tyrimų programos.

Daugeliui vaikų vizitas pas gydytoją vis dar kelia nemalonias asociacijas – dažnai nepagrįstą apžiūros ar tyrimų baimę lydi tėvų nusiteikimas.

 

Vaikų ligų gydytojai turi keletą patarimų tėvams, kaip paruošti savo atžalas vizitui: neapibūdinkite apsilankymo pas gydytoją vaikui kaip bausmės – tai įprastas sveikatos patikrinimas, turintis tapti reguliariu įpročiu. Papasakokite kokios procedūros vaiko laukia, kokie tyrimai ir kaip bus atliekami. Jokiu būdu nemeluokite. Pediatrai pataria kurti pasitikėjimo kupiną ryšį tarp vaiko, jo tėvų ir vaikų ligų gydytojo.

KOKIOS PASLAUGOS VAIKAMS TEIKIAMOS NEMOKAMAI?

GYDYTOJAI

NAUJIENOS
Atsiliepimų nėra.