Chirurgai

Chirurgai

Kas yra gydytojas chirurgas?

Gydytojas chirurgas gali būti bendrosios praktikos arba specializuotis konkrečioje chirurgijos srityje. Gydytojas chirurgas gali atlikti neinvazines procedūras arba operacijas, skirtas diagnostikai arba gydymui. Operacijų metu gali pašalinti, pakeisti ar atkurti pažeistus audinius ar organus. Prieš bet kokį gydymą, būtina gydytojo konsultacija, kurios metu atliekama klinikinė apžiūra, įvertinama paciento būklė, atliekami diagnostiniai tyrimai, skiriamas gydymas. „Altamedica“ šeimos klinikose Kaune ir Ukmergėje dirba gydytojai kraujagyslių chirurgai ir abdominalinės chirurgijos gydytojai, kurie padeda gydyti pilvo ertmės ir kraujagyslių patologijas.

Ką atlieka gydytojas chirurgas?

Abdominalinės chirurgijos gydytojas, kitaip pilvo chirurgas, geba suteikti pagalbą pacientams, sergantiems pilvo ertmės ligomis, įskaitant diagnozės nustatymą įvairiais diagnostiniais tyrimais arba chirurginėmis intervencijomis, taip pat priešoperacinę ir pooperacinę priežiūrą. Šios srities gydytojas chirurgas diagnozuoja ir gydo hemorojų, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžį, dvylikapirštės žarnos ir skrandžio ligas. Siekdamas nustatyti diagnozę, gali atlikti ultragarso ir kitus tyrimus.

Gydytojas kraujagyslių chirurgas (angiochirurgas) diagnozuoja ir gydo aterosklerozę, kojų venų varikozę, giliųjų venų trombozę, periferinių arterijų ligą (PAL), aneurizmą. Konsultacijos metu gydytojas apžiūri pacientą, įvertina jo kraujagyslių būklę, taikydamas įvairius diagnostinius būdus, kurie gali apimti neinvazines ar chirurgines procedūras. Vienas dažniausiai skiriamų diagnostinių tyrimų – echoskopija. Tai neinvazinis, informatyvus ir greitas tyrimo metodas, atliekamas ultragarso aparatu. Šis tyrimas gydytojui padeda įvertinti struktūrinius kraujagyslių pakitimus ir kraujo tėkmės greitį realiu laiku.

Kada kreiptis į gydytoją chirurgą?

Pasikonsultuoti su gydytoju kraujagyslių chirurgu rekomenduojama:

Pasikonsultuoti su gydytoju abdominalinės chirurgijos gydytoju rekomenduojama:

Apsilankyti tiek pas kraujagyslių, tiek pas abdominalinės chirurgijos gydytoją pravartu gavus kitos srities gydytojo siuntimą, įtariant pilvo ertmės ar kraujagyslių ligas, norint atlikti išsamius diagnostinius tyrimus, gauti profesionalių patarimų ar efektyvų gydymą.

 

Vargina nerimą keliantys simptomai, susiję su pilvo ertmės ar kraujagyslių ligomis? „Altamedica“ šeimos klinikose dirba profesionali gydytojų chirurgų komanda, kuri padės rasti nerimą keliančių simptomų priežastis ir skirs reikiamą neinvazinį arba chirurginį gydymą.