MOKSLEIVIŲ SVEIKATOS PATIKRINIMAS
Besiruošiant pradėti lankyti mokyklą ar artėjant naujiems mokslo metams, pravartu patikrinti vaikų sveikatą ir atlikti ne tik privalomus, bet ir išsamesnius laboratorinius tyrimus. Kadangi profilaktika – vienas geriausių būdų užbėgti ligoms už akių, „Altamedica“ gydytojai, atsižvelgdami į visuomenėje labiausiai paplitusias ligas, sudarė moksleivių ištyrimo programą, kurią sudaro net 7 dažniausi tyrimai, padedantys įvertinti bendrą vaiko organizmo būklę, aptikti rodiklių nuokrypius ir laiku diagnozuoti ligą. Svarbu, kad moksleivių sveikatos patikrinimas būtų atliekamas reguliariai – ne tik atsiradus nerimą keliančių simptomų.
Prisirašiusiems pacientams, € | Neprisirašiusiems pacientams, € | |
Moksleivio sveikatos ištyrimo programa | 22 | 27 |
Palikti atsiliepimą:
Atsiliepimai:
Atsiliepimų nėra.
Ištyrimo metu atliekami net 7 tyrimai:
- Bendras kraujo tyrimas. Pirminis tyrimas, leidžiantis įvertinti bendrą vaiko organizmo veiklą. Šio tyrimo metu nustatomas kraujo ląstelių – leukocitų, eritrocitų, trombocitų kiekis ir pasiskirstymas. Tyrimas parodo galimą infekciją ar uždegimą ir netgi mažakraujystę.
- Bendras šlapimo tyrimas. Šis tyrimas padeda nustatyti ketonų kiekį ir santykinį tankį, šlapimo rūgštingumą, leukocitų ir bakterijų, baltymų ir gliukozės, urobilinogeno ir bilirubino kiekį.
- Bendras baltymo tyrimas. Šis tyrimas leidžia įvertinti bendrą organizmo būklę – bendro baltymo nukrypimai nuo normos gali signalizuoti tam tikras mitybines ligas ar sutrikimus (dažniausiai kepenų arba inkstų).
- Gliukozė plazmoje. Tai – pagrindinis tyrimas cukrinio diabeto prevencijai, diagnostikai ir eigos sekimui. Šis tyrimas yra stabilesnis nei gliukozės serume, nes gliukozės rodikliai išlieka stabilūs net paros laiko.
- Kalcio tyrimas. Šis cheminis elementas būtinas tinkamam kaulų augimui. Kalcio tyrimas leidžia įvertinti šio cheminio elemento kiekį organizme.
- Feritinas. Šis tyrimas parodo geležies atsargų kiekį organizme.
- Vitaminas D tyrimas. Šis tyrimas leidžia įvertinti vitamino D atsargas organizme. Kadangi vitaminas D gaunamas iš saulės, gyvenant vidutinio klimato juostoje, šio elemento atsargas būtina stebėti. Daugumai Lietuvoje gyvenančių žmonių, tarp jų ir vaikų, papildomai nevartojančių vitamino D, nustatoma nepakankama jo koncentracija. Todėl svarbu reguliariai vertinti vitamino D koncentraciją kraujyje ir, jei reikia, ją koreguoti. Vitaminas D svarbus sveikai kaulų struktūrai, tinkamam kaulinio audinio formavimuisi, imunitetui (apsaugo vaiką nuo infekcinių ligų). Be to, vitamino D trūkumas siejamas su dažniau pasireiškiančiomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis (hipertenzija, nutukimu, cukriniu diabetu, astma).
Užsiregistruoti moksleivio ištyrimo programai galite telefonu, susisiekus su pasirinktos klinikos registratūra, arba internetu.