Ergoterapeutai
Ergoterapeutai – reabilitacijos komandos nariai, kurie, dirbdami su pacientu, vadovaujasi bendraisiais reabilitacijos principais. Šių specialistų tikslas – padėti pacientams atgauti, pagerinti ar išlaikyti gebėjimą atlikti įprastas kasdienes ar darbines veiklas po patirtos traumos, įveiktos ligos ar kitų įgimtų ar įgytų pažeidimų. Taip pat ergoterapeutai dirba su pacientais, turinčiais raidos ar intelekto sutrikimų, įtraukdami juos į veiklas, kurios padeda atgauti prarastas funkcijas, gyvenimo kokybę ir aplinkos kontrolę. Be to, ergoterapijos užsiėmimai gali būti skirti ir profilaktiškai – siekiant paspartinti mažylio raidą arba išmokti ergonomiškai prisitaikyti darbo vietą. Šie specialistai dirba su įvairaus amžiaus pacientais – tiek su vaikais ir paaugliais, tiek su suaugusiaisiais ir senjorais.
Ką daro ergoterapeutas?
Dirbdami komandoje, ergoterapeutai analizuoja ir vertina paciento kasdienes, profesines, laisvalaikio veiklas, o išsiaiškinę gebėjimus ribojančias kliūtis, numato, kokios pagalbos reikia pacientui. Tuomet, atsižvelgdami į konkretų pacientą ir jo poreikius, sudaro individualų sveikimo planą, parenka tinkamiausius ir naudingiausius pagalbos metodus, kūrybingas ir tikslingas veiklas. Sveikatinimo proceso metu ergoterapeutai bendrauja su pacientu ir jo artimaisiais, kartu atlieka procedūras, kurios lavina paciento įgūdžius ir koreguoja kasdienio gyvenimo įpročius. Taip pat rekomenduoja technines pagalbos priemones, kurios padėtų pritaikyti namų ar darbinę aplinką. Procedūras ir veiklas derinant su technine pagalba, padedama užtikrinti nepriklausomumą ir maksimalią gyvenimo kokybę.
Kada kreiptis į ergoterapeutą?
Apsilankyti pas ergoterapeutą pravartu pasireiškus šiems simptomams ar būklėms:
- Sumažėjus galūnės ar plaštakos jėgai;
- Raumenų hipotrofijai ar atrofijai;
- Sąnarių sąstingiui;
- Kontraktūroms
- Randams, ribojantiems judesius;
- Sutrikus pažintinėms funkcijoms;
- Traumai (kaulų lūžiui, raumenų, raiščių ir sausgyslių pažeidimams);
- Ligai (osteoporozei, artritui, artrozei, riešo kanalo tuneliniam sindromui, stuburo tarpslankstelinio disko išvaržai, neuropatijai, po insulto ir kt.);
- Pažeidimams (galvos ar stuburo traumoms).
Kuo ergoterapeutai skiriasi nuo kineziterapeutų?
Nors abiejų sričių specialistai yra reabilitacijos komandos nariai, tačiau pagrindinis jų skirtumas, kad kineziterapeutai siekia gerinti paciento judėjimo galimybes, o ergoterapeutai padeda pacientams pagerinti gebėjimus, kurie yra svarbūs atliekant kasdienes, darbines ir laisvalaikio užduotis.
Ieškote kvalifikuoto ir draugiško ergoterapeuto? „Altamedica“ ergoterapeutų komanda pasiruošusi padėti.