ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ LIGŲ PREVENCIJOS PROGRAMA

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba, antsvoriu, rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu. Daugelio širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti bei pailginti žmonių gyvenimą. O tam pirmiausia reikia perprasti ligos prigimtį, nustatyti, kokie rizikos veiksniai ją skatina, ir atkakliai su tuo kovoti.

Programa skirta tirti 40–60 m. (imtinai) moteris ir vyrus.

IŠSAMUS TYRIMAS – VIENOS KONSULTACIJOS METU!

Programos metu šeimos gydytojas atlieka reikalingus tyrimus – lipidogramą, elektrokardiogramą, nustato gliukozės ir kreatinino koncentraciją ir kt. Pagal tyrimų rezultatus įvertina paciento rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Jei pacientui nustatomas bent vienas iš žemiau išvardytų rizikos veiksnių, šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją kardiologą tolesniam ištyrimui.

Esant nustatytai didelei arba labai didelei rizikai, papildomai yra teikiama NEMOKAMA GYVENSENOS MEDICINOS SPECIALISTO KONSULTACIJA (iki 30 min.).

KAS KIEK LAIKO REIKIA PASITIKRINTI?

Nuo nustatytos rizikos priklauso ir paciento dalyvavimo programoje periodiškumas.

Svarbu!

Dėl dalyvavimo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje maloniai prašome kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris atliks reikalingus tyrimus ir prireikus išduos siuntimą pas gydytoją kardiologą tolesniam išsamiam ištyrimui.Atsiliepimų nėra.