PREVENCINĖS PROGRAMOS

Lietuvoje vykdomos 5 ligų prevencijos programos, kurių išlaidas ligonių kasos kompensuoja iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo – gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa, krūties vėžio prevencinė programa, prostatos (priešinės liaukos) vėžio prevencinė programa, storosios žarnos vėžio prevencinė programa, širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa.

Trys iš jų – gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio – vykdomos pagal Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas.

Norint pasitikrinti pagal prevencines programas, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins sveikatos būklę ir, jei reikia, skirs tyrimus bei nukreips pas gydytoją specialistą. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys prevencinėse programose gali dalyvauti nemokamai, jeigu kreipiamasi į sutartį su teritorine ligonių kasa sudariusią gydymo įstaiga. Tuomet nei už tyrimus, nei už gydytojo darbą ar sunaudotas medžiagas mokėti nereikia.   

Dėl profilaktinio sveikatos tikrinimo pagal nurodytas programas kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Dėl gimdos kaklėlio vėžio prevencinės programos kreipkitės į akušerį-ginekologą arba akušerį klinikoje, kurioje esate prisirašęs.

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Tyrimai bus atlikti nemokamai, jeigu šeimos gydytojas, kai kuriais atvėjais gydytojas-ginekologas, nustatys pagrįstumą atlikti profilaktinę programą. Dažnai programa atliekama tam tikrai amžiaus grupei vieną kartą per numatytą laikotarpį.

Taip, mūsų klinikoje dirba patyrę ir kvalifikuoti gydytojai kardiologai, kurie priima pacientus su gydytojo siuntimu atlikti nemokamą prevencinę programą.

Tam tikrais atvėjais taip. Pavyzdžiui, atliekant gimdos kaklelio vėžio programą, pacientė gali pasirinkti išsamensį tyrimo būdą, už kurį susimoka papildomai pagal klinikoje galiojantį kainyną.

KLINIKOS
Atsiliepimų nėra.