PREVENCINĖS PROGRAMOS

LIGŲ PREVENCIJOS PROGRAMOS

Kasmet širdies ir kraujagyslių ligos bei vėžinės patologijos nusineša daugybę gyvybių. Siekiant sumažinti sergamumo ir mirtingumo skaičius nuo šių ligų, Lietuvoje vykdomos penkios prevencinės programos – gimdos kaklelio, krūties, prostatos (priešinės liaukos), storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Šių programų išlaidos yra kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, o trys (gimdos kaklelio, krūties ir storosios žarnos vėžio) iš penkių programų vykdomos pagal Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijas.

Prevencijos programas sudaro išsamūs laboratoriniai ir diagnostiniai tyrimai, leidžiantys aptikti ankstyvuosius ligų požymius ir laiku skirti gydymą – netgi radikalius gydymo metodus, galinčius prailginti sergančiųjų išgyvenamumo trukmę.

Prevencijos programos yra skirtos tam tikro amžiaus ir lyties pacientams. Norintys dalyvauti programoje turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris atliks pradinius prevencijos programose numatytus tyrimus. Nustatęs pakitimų, nukreips tolimesniems tyrimams ir konsultacijoms pas gydytojus specialistus. Prisirašę prie „Altamedica“ šeimos klinikų pacientai, priklausantys rizikos grupėms, kviečiami nemokamai pasitikrinti ir užkirsti kelią gresiančioms ligoms. Čia jūsų lauks profesionalūs ir dėmesingi gydytojai, kokybiška medicininė įranga ir būtinoji medicininė pagalba.

„Altamedica“ šeimos klinikose ligų prevencijos programos atliekamos tik prisirašiusiems prie šio klinikų tinklo pacientams, išskyrus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą. Ši programa atliekama ir neprisirašiusiems pacientams, pagal programą patenkantiems į finansuojamų asmenų grupę ir turintiems šeimos gydytojo siuntimą.

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Jolita

Rated 5,0 out of 5
18 balandžio, 2024

Lankiausi išsitirti širdį ir kraujagysles, tariu ačiū gydytojai kardiologei už išsamę apžiūrą.

Anonymous

KLINIKOS

Dažniausiai užduodami klausimai

Ką daryti, norint dalyvauti programoje?

Norint dalyvauti programoje, pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją (dėl gimdos kaklelio vėžio prevencinės programos – į gydytoją akušerį ginekologą arba akušerį klinikoje, kurioje esate prisirašęs), kuris, įvertinęs asmens būklę ir tolimesnio ištyrimo poreikį, skirs papildomus tyrimus ir nukreips pas kitus specialistus. Apdraustieji PSD pacientai ligų prevencijos programose gali dalyvauti nemokamai, jeigu kreipiasi į gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa.

Ar galiu pasirinkti išsamesnius tyrimus?

Tam tikrais atvejais taip. Pavyzdžiui, atliekant gimdos kaklelio vėžio programą, pacientė gali pasirinkti išsamesnį tyrimo būdą, už kurį susimoka papildomai pagal klinikoje galiojantį kainyną.

Ar tyrimai bus atlikti nemokamai?

Tyrimai bus atlikti nemokamai, jeigu šeimos gydytojas (arba gydytojas akušeris ginekologas), nustatys pagrįstumą atlikti profilaktinę programą. Prevencinės programos tam tikrai amžiaus grupei atliekamos nemokamai per numatytą laikotarpį – nuo karto per metus iki karto per kelerius metus.

Ką daryti, jei nepatenku į programą, bet jaučiu simptomus?

Kiekvienas prastai besijaučiantis asmuo, kuris nepatenka į programą, turėtų nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento savijautą, skirs reikiamus tyrimus ir nukreips pas kitus specialistus.