ANTIFOSFOLIPIDINIO SINDROMO IŠTYRIMO PROGRAMA

Antifosfolipidinis sindromas tai – autoimuninis kraujo krešėjimo sutrikimas, kuriam būdingas antifosfolipidinių antikūnų susidarymas organizme, didesnė trombų rizika venose ir arterijose bei nėštumo komplikacijos. Šis sindromas nustatomas net 15 % moterų, patiriančių pasikartojančius persileidimus.

Kodėl pats organizmas ima gaminti antifosfolipidinius antikūnus, nėra žinoma. Manoma, kad sindromas išsivysto dėl genetinių veiksnių, reguliacinių mechanizmų sutrikimo ar tam tikrų vaistų vartojimo. Įtakos gali turėti ir bakterinės ar virusinės infekcijos, kurių metu išlaisvinami panašūs į šeimininko organizmą fosfolipidai, todėl prieš juos imami gaminti antikūnai.

Organizme susidarę antifosfolipidiniai antikūnai jungiasi prie epitelio ląstelių, monocitų, trombocitų, keičia jų savybes ir skatina trombų formavimąsi, bet ir kraujagyslių bei audinių uždegimą. Nėščiosios kraujyje susidarę antifosfolipidiniai antikūnai neigiamai veikia placentą – formuojasi defektyvi placenta (be trombozės).

Antifosfolipidinio sindromo simptomai

Antifosfolipidinis sindromas gali būti ir besimptomis, ir staigus bei mirtinas. Pagrindinis šio sindromo simptomas – trombai, kurie gali susidaryti bet kurioje organizmo vietoje. Taip pat antifosfolipidinio sindromui būdingi akių tinklainės pažeidimai. Moterims, kurios suserga šiuo sindromu, sunku susilaukti vaikų – nuolat įvyksta persileidimai. Dar vienas kliniškai svarbus simptomas – rausvos dėmelės, dažniausiai susidarančios nugaroje ir sėdmenyse bei primenančios marmurinę odą.

Kada rekomenduojama atlikti antifosfolipidinio sindromo ištyrimo programą?

Antifosfolipidinio sindromo ištyrimo programą sudaro:

 Prisirašiusiems pacientams, €Neprisirašiusiems pacientams, €

Antifosfolipidinio sindromo ištyrimo programa

150 €155 €

 

TYRIMAS ATLIEKAMAS:

Lašo šeimos klinikoje tyrimai atliekami visą dieną, nuo 8 iki 17 val. (kitose klinikose tyrimai įprastai atliekami iki 11 val.).Atsiliepimų nėra.