Reumatinių ligų ištyrimo programa

REUMATINIŲ LIGŲ IŠTYRIMO PROGRAMA

Vargina sąnarių skausmas, tinimas, braškėjimas, o gal lankstumo sumažėjimas? Šie nemalonūs, gyvenimo kokybę bloginantys požymiai gali būti reumatinės ligos simptomai. Dėl reumatinių ligų Lietuvoje kenčia apie pusė milijono žmonių – tarp jų ir vaikai. Reumatoidinis artritas, fibromialgija, sisteminė raudonoji vilkligė dažniau užklumpa moteris, o podagra – vyrus. Imtis veiksmingo gydymo reikia kuo anksčiau. Todėl svarbu nelaukti ir sužinoti savo negalavimų priežastis. „Altamedica“ šeimos klinikose atliekama reumatinių ligų ištyrimo programa padės diagnozuoti susirgimą ir įvertinti uždegimo stiprumą.

Ištyrimo metu atliekama net 10 laboratorinių tyrimų:

  1. Antistreptolizinas-O (ASO);
  2. Baltymų elektroforezė;
  3. Bendras baltymas;
  4. Bendras kraujo tyrimas;
  5. Ciklinio citrulinizuoto peptido antikūnų (anti-CCP) nustatymas;
  6. Branduolio antigenų antikūnų (angl. ANA) nustatymas;
  7. Neutrofilų citoplazmos antigenų antikūnų (angl. ANCA) nustatymas;
  8. C-reaktyvus baltymas (CRB);
  9. Reumatoidinis faktorius (RF);
  10. Šlapimo rūgštis.

Dažniausios reumatinės sąnarių ligos

Reumatinės ligos skirstomos į uždegimines ir neuždegimines. Pagrindinė šių ligų priežastis – autoimuniniai procesai. Nors tikslios reumatinių ligų priežastys vis dar tiriamos, medikai mano, kad jas gali sukelti ir dažnos infekcijos, stresas, paveldimumas, neigiamos aplinkos sąlygos ar netinkamas gyvenimo būdas. Sveiko žmogaus imuninė sistema gamina antikūnus, padedančius kovoti su įvairiais mikroorganizmais. Sergant autoimuninėmis ligomis, imuninė sistema ima gaminti antikūnus prieš patį organizmą.

Reumatoidinis artritas – lėtinė autoimuninė liga, kuomet sąnariuose vyksta uždegiminiai procesai, galintys pažeisti viso kūno sąnarius. Ankstyvoje ligos stadijoje pažeidžiami mažesni sąnariai, ypač riešų, plaštakų ir pėdų. Ligai progresuojant, simptomai gali paveikti kulkšnis, alkūnes, klubus ir pečius. Dažniausiai tie patys sąnariai pažeidžiami abiejose kūno pusėse. Netaikant gydymo, pažeisti sąnariai deformuojasi, atsiranda sąnario nestabilumo požymių.

Psoriazinis artritas – uždegiminis artritas, susijęs su psoriaze. Ligos eiga – kintanti. Iš pradžių gali apimti tik vieną sąnarį, vėliau pažeisti visus pirštų sąnarius. Pastebima tendencija asimetriškam sąnarių pažeidimui. Neretai pažeidžiami ne tik sąnariai, bet ir sausgyslės, o tai gali lemti viso piršto patinimą, kulno, pėdos, dubens srities skausmą. Ligai progresavus, būdingas stuburo sąnarių pažeidimas.

Podagra – šlapimo rūgšties apykaitos sutrikimas, sukeliantis staigų ir stiprų vieno ar kelių sąnarių uždegimą – patinimą, skausmą, paraudimą. Sergant podagra, dėl padidėjusio šlapimo rūgšties kiekio, organizme gali atsirasti natrio uratų kristalų, kurie nusėda ant sąnarių ir audinių aplink juos. Dažniausiai pažeidžiamas kojos nykščio pirmasis sąnarys.

Sisteminė raudonoji vilkligė – autoimuninės kilmės liga, pažeidžianti įvairias organų sistemas ir organus – dažniausiai sąnarius, odą, inkstus, plaučius ir nervų sistemą.

Fibromialgija – reumatinė liga, kuriai būdingas išplitęs judamojo aparato ir minkštųjų audinių skausmas. Ligos pradžioje gali kamuoti, atrodytų, nereikšmingi skausmai, kurie vėliau gali tapti lėtiniais. Dažniausiai skauda raumenis ir sausgysles aplink sąnarius. Skausmas gali būti įvairus – geliantis, duriantis ar maudžiantis, vos juntamas arba nepakeliamas.

Laiku atlikti tyrimai gali padėti diagnozuoti reumatines ligas ankstyvoje stadijoje, kuomet gydymas gali būti efektyvus. Todėl, vos tik pajutus nerimą keliančius simptomus, svarbu susirūpinti.

KAINOS
Prisirašiusiems pacientams, € Neprisirašiusiems pacientams, €
Reumatinių ligų ištyrimo programa 70 77

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.