NEMOKAMOS AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGOS NAMUOSE (ASPN)

Nemokamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose tai – asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose. Šių paslaugų tikslas – sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui kuo ilgiau savarankiškai gyventi bendruomenėje, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos VISIŠKAI NEMOKAMAI, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) gavėjai:

  1. Vaikai, turintys negalią, t. y. asmenys iki 18 metų, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra patvirtintas nesavarankiškumo lygis ir pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis.
  2. Suaugę asmenys, turintys negalią, t. y. asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių socialinių paslaugų valdymą, skyrimą ir teikimą bei neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatytas nesavarankiškumo lygis ir nuolatinės slaugos poreikis arba nuolatinės priežiūros I lygio poreikis, didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis.
  3. Senyvo amžiaus asmenys, t. y. senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenyskurie dėl amžiaus yra iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai pasirūpinti savimi ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo.
  4. Pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra  iki 61 balo ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos.  Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis ir išrašantis iš stacionaro gydytojas arba šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas, arba slaugytojas.
  5. Pacientai, kuriems po atliktos gastrostomos ar tracheostomos iš kvėpavimo takų būtinas gleivių išsiurbimas.

SIUNTIMĄ AMBULATORINĖMS SLAUGOS PASLAUGOMS NAMUOSE IŠRAŠO PACIENTO ŠEIMOS GYDYTOJAS (FORMA E-F027), TODĖL DĖL ŠIŲ PASLAUGŲ GAVIMO ASMUO ARBA JO ARTIMASIS TURI KREIPTIS Į ŠEIMOS GYDYTOJĄ. Gydytojas nukreips jus pirmajam susitikimui su ASPN komanda, kuris įvyks per artimiausias 5 d. d. Jūsų namuose.

 

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

  • Bendrosios praktikos slaugytojas pagal gydytojo paskyrimą suleidžia injekcijas į raumenis ir į veną, prijungia lašelinę, atlieka lašelinę infuziją kateteriu, paima kraujo, šlapimo ar kitų medžiagų mėginius laboratoriniams tyrimams, atlieka elektrokardiogramą. Matuoja temperatūrą, arterinį kraujo spaudimą, pulsą ir arterinio kraujo įsotinimą deguonimi. Taip pat atlieka pragulų priežiūrą ir perrišimą.
  • Kineziterapeutas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, nustato ir gydo nervų sistemos funkcijų, raumenų ir sąnarių sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.
  • Slaugytojo padėjėjas užtikrina tinkamą asmens higieną (išmaudo ar padeda jam pačiam išsimaudyti, kerpa nagus, lašina lašus, keičia sauskelnes ar palas,  prižiūri burnos ertmę ir pan.), siekia išvengti / sumažinti pragulas (paciento vartymas). Slaugytojui paskyrus, tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualeto kėde ir pan.).

Specialistai ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia pagal Lietuvos medicinos normoje nurodytas kompetencijas.

Nemokamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose teikiamos darbo dienomis nuo 8 val. iki 20 val.

 

Dėl iškilusių klausimų prašome kreiptis šiais kontaktais:

ASPN koordinatorė Deimantė Nasickaitė

El. p. deimante.nasickaite@altamedica.lt

Tel. +370 634 27923

 

Asmenys, neatitinkantys SAM nustatytų kriterijų, ambulatorinės slaugos paslaugas namuose gali gauti mokamai.

 

MOKAMOS AMBULATORINĖS SLAUGOS PASLAUGOS

BENDROSIOS PRAKTIKOS SLAUGYTOJO TEIKIAMOS PASLAUGOS KAINA
Injekcija (į veną, raumenis, poodį, iki dviejų skirtingų vaistų) į veną – 15 eur.
į raumenis – 10 eur.
į poodį – 10 eur.
Infuzija (iki 1000 ml) 250 ml. – 20 eur.
500 ml. – 30 eur.
1000 ml. – 50 eur.
Tyrimų paėmimas 10–15 eur.
Tyrimų paėmimas sergantiems COVID-19 10 eur.
Elektrokardiogramos užrašymas 15 eur.
Žaizdų priežiūra 15–25 eur.
Gleivių išsiurbimo paslauga 50 eur.
Ausų plovimas 25 eur.
Poliarizuotos šviesos terapija su „Bioptron“ 20 eur.
Imunoprofilaktikos paslauga (iki 5 asmenų) 25 eur. + vakcinos kaina.
KINEZITERAPEUTO TEIKIAMOS PASLAUGOS
Mankšta arba masažas 30 eur.
SLAUGYTOJO PADĖJĖJO TEIKIAMOS PASLAUGOS
Asmens higienos priežiūra (patalynės, drabužių, sauskelnių keitimas, nagų kirpimas, maudymas, rytinis tualetas, maitinimas, asistavimas) 25–35 eur.
Kompleksinis paslaugų paketas (paslaugos ir kaina derinami individualiai)

 

*Vienkartinės medicininės priemonės į kainą įskaičiuotos.

**Medikamentai, asmens higienos priemonės, specialūs tvarsčiai į kainą neįskaičiuoti.

Specialistų atvykimas Kauno miesto teritorijoje yra nemokamas. Užmiestyje – 1 km/1eur (kaina skaičiuojama į abi puses).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *