ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ IŠTYRIMO PROGRAMA

Kamuoja skausmas krūtinės srityje? Šis simptomas gali būti susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis – viena dažniausių mirčių priežasčių Lietuvoje. Statistiškai nuo širdies ir kraujagyslių ligų ar jų komplikacijų miršta net 54 % žmonių. Daugumos šių ligų galima išvengti reguliariai atliekant tyrimus ir nustatant ligas lemiančius rizikos veiksnius. Širdies ir kraujagyslių ištyrimo programa – viena geriausių ankstyvos diagnostikos priemonių. „Altamedica“ šeimos klinikose atliekama gydytojų sudaryta ištyrimo programa, apimanti pačius svarbiausius ir dažniausiai skiriamus laboratorinius ir diagnostinius tyrimus, atsižvelgiant į visuomenėje vyraujančias ligas. Ši programa padeda įvertinti širdies kraujagyslių sistemos būklę, riziką susirgti infarktu ar insultu. Priklausomai nuo atliekamų tyrimų, programa skirstoma į pirminę ir išplėstinę.

Pirminę širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimo programą sudaro 3 tyrimai:

  1. Kreatininas (su GFG);
  2. Lipidograma;
  3. Gliukozė (plazmoje).

Pirminę širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimo programą sergantiems cukriniu diabetu sudaro 4 tyrimai:

  1. Kreatininas (su GFG);
  2. Lipidograma;
  3. Glikozilintas hemoglobinas (HbAlc);
  4. Mikroalbuminai šlapime (albuminas/kreatininas).

Išsamią širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimo programą sudaro 7 tyrimai:

  1. Lipidograma;
  2. Kalis;
  3. Alaninaminotransferazė (GPT, ALT);
  4. Aspartataminotransferazė (GOT, AST);
  5. Didelio jautrumo CRB;
  6. Apolipoproteinas B (Apo B);
  7. Lipoproteinas A.
KAINOS
Prisirašiusiems pacientams, € Neprisirašiusiems pacientams, €
Pirminė širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimo programa 18 20
Pirminė širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimo programa sergantiems CD 22 25
Išsami širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimo programa 40 45

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

Kokie dažniausi širdies ir kraujagyslių ligų simptomai?

Dažniausiai apie širdies ir kraujagyslių ligas signalizuoja:

Kas lemia širdies ir kraujagyslių ligas?

Gydytojai kardiologai pastebi, kad širdies ligos – lėtai progresuojantis procesas, kai pakinta širdies funkcinė struktūra. Šiuos pakitimus gali lemti netinkama gyvensena: nesveika ir nevisavertė mityba (per daug cholesterolio, riebalų, druskos), antsvoris, žalingi įpročiai (rūkymas), mažas fizinis aktyvumas, negydomas padidėjęs kraujo spaudimas, cholesterolio kiekis kraujyje ar cukrinis diabetas. Rizikos veiksnių sumažinimas ar eliminavimas gali pakoreguoti sergamumo rodiklius. Todėl svarbu laikytis sveikos gyvensenos įpročių – reguliariai mankštintis, sveikai maitintis, kontroliuoti svorį ir periodiškai atlikti diagnostinius tyrimus.

Kada pravartu išsitirti?

Pirminę širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų programą pravartu atlikti visiems, vyresniems nei 40 metų asmenims, o pasireiškus simptomams ar esant genetinio paveldimumo tikimybei – susirūpinti anksčiau. Išsamią ištyrimo programą vertėtų atlikti prireikus detalesnio ištyrimo ar siekiant patikslinti diagnozę. Domina ištyrimo programų kaina? Jas rasite paslaugų kainyne.