SKYDLIAUKĖS IŠTYRIMO PROGRAMA
Vargina lėtinis nuovargis ir irzlumas, o gal sutriko širdies ritmas? Šiuos simptomus gali lemti sutrikusi skydliaukės veikla. Skydliaukė – endokrininė liauka, kurios gaminami hormonai dalyvauja viso organizmo medžiagų apykaitoje ir yra svarbūs nervų, širdies bei kraujagyslių, inkstų, žarnyno, odos ir lytinės sistemos veiklai. Todėl skydliaukės funkcijos pokyčiai sutrikdo darnų organizmo sistemų darbą ir padidina riziką susirgti kitomis autoimuninėmis ligomis.
Remiantis Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje 2 iš 10 pacientų nustatomi skydliaukės funkcijos sutrikimai, tačiau bene pusei jų – pavėluotai. Lengviausias ir greičiausias būdas įvertinti skydliaukės veiklą, galimus pakitimus ir nustatyti įvairių sutrikimų priežastis – laboratoriniai skydliaukės tyrimai. „Altamedica“ šeimos klinikose Kaune ir Ukmergėje atliekamos pirminės ir išplėstinės skydliaukės ištyrimo programos.
Pirminis skydliaukės ištyrimas
Šią programą sudaro pagrindinių keturių skydliaukės tyrimai, kurie parodo ne tik skydliaukės veiklos pokyčius, bet įvertina antikūnus prieš skydliaukę. Ištyrimo metu tiriami:
- Laisvas tiroksinas (FT4);
- Laisvas trijodtironinas (FT3);
- Skydliaukės mikrosominiai antikūnai (ATPO);
- Tireotropinis hormonas (TTH).
Išplėstinis skydliaukės ištyrimas
Programa sudaryta iš šešių svarbiausių skydliaukės funkciją parodančių hormonų ir baltymų. Gaunama informacija ne tik apie skydliaukės padidėjusią ar sumažėjusią funkciją, bet ir imuninį ar navikinį skydliaukės pažeidimą. Ištyrimo metu tiriami:
- Laisvas tiroksinas (FT4);
- Laisvas trijodtironinas (FT3);
- Skydliaukės mikrosominiai antikūnai (ATPO);
- Tireoglobulinas;
- Tireotropinis hormonas (TTH);
- Anti-TG (anti-tireoglobulino antikūnai).