Svorio kontrolės programa

SVORIO KONTROLĖS PROGRAMA

Svorio kontrolės programa tai – „Altamedica“ gyvensenos medicinos specialistės ir šeimos gydytojų sudaryta kraujo tyrimų programa, skirta diagnozuoti galimas sveikatos priežastis, dėl kurių kinta svoris, siekiant efektyviai kontroliuoti kūno masę.

Svorio kontrolės programą sudaro net 21 tyrimas:

  1. Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas
  2. Automatizuotas juostelinis šlapimo tyrimas (BŠT)
  3. Bendras baltymas
  4. Feritinas
  5. Gliukozė (plazmoje)
  6. Glikozilintas hemoglobinas (HbAlc)
  7. Eritrocitų nusėdimo greitis (ENG)
  8. C – reaktyvaus baltymo tyrimas
  9. Alaninaminotransferazė (GPT, ALT)
  10. Aspartataminotransferazė (GOT, AST)
  11. Kreatininas (su GFG)
  12. Šlapalas
  13. Šlapimo rūgštis
  14. Laisvas tiroksinas (FT4)
  15. Lipidograma
  16. Kalcis jonizuotas
  17. Kalcis
  18. Kalis
  19. Magnis
  20. Natris
  21. Vitaminas D (25-OH-D)
KAINOS
 Prisirašiusiems pacientams, €Neprisirašiusiems pacientams, €
Svorio kontrolės programa5060

 

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

Kodėl verta atlikti svorio kontrolės programą?

Svorio kitimas gali turėti įtakos tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai, blogindamas gyvenimo kokybę ir trumpindamas jo trukmę. Viršsvoris ar nutukimas, ypač riebalų kaupimasis pilvo srityje, didina širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, virškinimo bei onkologinių ligų riziką, blogina raumenų, miego ir imuninės sistemos būklę. Per mažas kūno svoris taip pat gali neigiamai paveikti savijautą, prisidėti prie imuninės sistemos silpnėjimo, kaulų tankio sumažėjimo ar lėtinio nuovargio simptomų.

Kadangi kūno masės pokyčiai nebūtinai priklauso tik nuo mitybos ar fizinio aktyvumo, neretai tai gali lemti ir sveikatos problemos, tokios kaip virškinimo sistemos, skydliaukės, angliavandenių ir riebalų apykaitos sutrikimai. Todėl prieš renkantis efektyviausias ir saugiausias svorio valdymo priemones specialistai rekomenduoja atlikti tyrimus ir įvertinti galimus sveikatos veiksnius, darančius įtaką svorio kitimui.

Kam skirta svorio valdymo programa?

Ši programa skirta asmenims, kurie:

Kada pravartu atlikti svorio kontrolės programą?

Svorio kontrolės programa naudinga, jei pasireiškė:

Atlikus svorio kontrolės programą, šeimos gydytojas įvertina tyrimų rezultatus ir interpretuoja juos pacientui. Taip pat pateikia tolimesnes rekomendacijas svorio kontrolei, prireikus nukreipia pacientą kitų specialistų konsultacijoms, skiria papildomus tyrimus ar (ne)medikamentinį gydymą. Pacientams, siekiantiems kontroliuoti svorį keičiant gyvenseną, rekomenduojamos gyvensenos medicinos specialisto konsultacijos. Konsultacijų metu gyvensenos medicinos specialistas sudaro gyvensenos pokyčių planą, parenka tikslines priemones, vertina rezultatus, prireikus skiria papildomas priemones.

Kaip pasiruošti tyrimui?

  1. Kraujo tyrimą atlikite ryte, nevalgę.
  2. Prieš atlikdami kraujo tyrimą, namuose surinkite mėginį šlapimo tyrimui. Šlapimo tyrimo rezultatai bus netikslūs, jei šlapimas bus surinktas su priemaišomis (krauju, išmatomis, dezinfekcinėmis priemonėmis), todėl labai svarbu teisingai surinkti šlapimo mėginį. Prieš imdami šlapimo mėginį, nusiplaukite muilu rankas ir lytinius organus, tada nusausinkite išorinius lytinius organus. Tyrimo mėginiui surinkite vidurinę rytinio šlapimo dalį, t.y., pirmajai šlapimo daliai leiskite nutekėti į klozetą, o tada surinkite apie 30 –50 ml. vidurinio šlapimo. Taip užtikrinama, kad į surinktą šlapimo mėginį nepateks kitos medžiagos, kurios gali pakeisti šlapimo tyrimo rezultatus. Šlapimą tyrimui rekomenduojama surinkti į specialų vienkartinį indelį, kurį galima įsigyti vaistinėse.

Atvykdami svorio kontrolės kraujo tyrimų programai, su savimi turėkite surinktą šlapimo mėginį.