MAŽAKRAUJYSTĖS IŠTYRIMO PROGRAMA

Jaučiatės pavargę ir mieguisti? Kamuoja galvos skausmas, svaigimas ir net dusulys? Tai gali būti pagrindiniai mažakraujystės, kuria, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, serga kas trečias asmuo, simptomai.

Mažakraujystė, dar kitaip vadinama anemija, tai – patologinė būklė, kai kraujyje dėl eritrocitų ir (arba) hemoglobino trūkumo sutrinka deguonies perdavimas į audinius.

Dėl nežymių ir ilgai nepastebimų ligos požymių, dažnai mažakraujyste sergama to net nežinant, todėl efektyviausias būdas laiku diagnozuoti ligą ir užkirsti kelią rimtesniems sveikatos sutrikimams – profilaktiškai išsitirti.

Pavasarį mažakraujystė diagnozuojama kur kas dažniau nei kitais metų laikais tiems, kas mažai būna gryname ore, maitinasi nevisavertiškai, nevartoja maisto papildų ir neretai būna kamuojami peršalimo ligų. Šią ligą taip pat skatina ilgalaikis stresas, didelis fizinis krūvis, lėtinės ligos ir didelis kraujo kiekio netekimas. Todėl didesnę riziką susirgti mažakraujyste patiria vaikai ir pagyvenę asmenys, jaunos moterys ir nėščiosios, aktyviai sportuojantys vyrai, vegetarai ir veganai.

Mažakraujystės ištyrimo programą sudaro 4 kraujo tyrimai:

1. Bendras kraujo tyrimas. Nustatomas eritrocitų, trombocitų, leukocitų ir kitų ląstelių kiekis ir pasiskirstymas. Tyrimas parodo galimą uždegimą, infekciją ir mažakraujystę.
2. Feritinas. Parodo geležies atsargų kiekį organizme.
3. Folio rūgštis. Tyrimas svarbus tikslinant mažakraujystės priežastį. 
4. Vitaminas B12. Tyrimas leidžia išsiaiškinti, kodėl pasireiškia makrocitinė mažakraujystė.

 Prisirašiusiems pacientams, €Neprisirašiusiems pacientams, €
Mažakraujystės ištyrimo programa39 € 44 € 

 

Be jau minėtų simptomų, mažakraujystei taip pat būdingas:

TYRIMAS ATLIEKAMAS:

Lašo šeimos klinikoje tyrimai atliekami visą dieną, nuo 8 iki 17 val. (kitose klinikose tyrimai įprastai atliekami iki 11 val.).


Atsiliepimų nėra.