LABORATORINIAI TYRIMAI IR KRAUJO TYRIMAI

25% nuolaida vyrų, moterų ir moksleivių ištyrimo programoms!

Kraujo tyrimai – vienas greičiausių ir patikimiausių būdų įvertinti organizmo būklę, nustatyti diagnozę, suplanuoti gydymo eigą ar sekti ligos pokytį. „Altamedica“ šeimos klinikos bendradarbiauja su moderniomis, sertifikuotomis laboratorijomis, kurios užtikrina kokybiškas laboratorines paslaugas.

Specialistai rekomenduojame bent kartą per metus atlikti profilaktinius tyrimus ir išsamias ištyrimo programas, skirtas moterims, vyrams ir vaikams. Ištyrimų programos leidžia įvertinti vitaminų ir mikroelementų kiekį organizme, ištirti vidaus organų veiklą, identifikuoti alergenus. Profilaktiniai tyrimai leidžia užbėgti už akių įvairiems susirgimams, laiku skirti tinkamą gydymą ir išsaugoti gyvenimo kokybę.

Prie „Altamedica“ šeimos klinikų prisirašiusiems pacientams atliekami ir nemokami, ir mokami kraujo tyrimai Kaune ir Ukmergėje. Mokamai kraujo tyrimai gali būti atliekami ir neprisirašiusiems pacientams. Kraujo tyrimai kaina skiriasi, ji priklauso nuo tyrimo tipo ir tiriamųjų elementų skaičiaus. Kokie būna tyrimai, sužinosite susisiekę su klinikos registratūra arba svetainėje.

LABORATORINIŲ IR KRAUJO TYRIMŲ PROGRAMOS

Įsigyk tyrimus internetu!

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

PASLAUGOS TEIKIAMOS:

Altamedica Lašo šeimos klinikoje tyrimai atliekami visą dieną, nuo 8 iki 17 val. (kitose klinikose tyrimai įprastai atliekami iki 11 val.).

Kraujo tyrimų paskirtis ir nauda

Kraujas – neišsenkantis informacijos šaltinis, atskleidžiantis tai, kas svarbiausia apie žmogaus organizmo būklę – nuo menkiausių sutrikimų (virusų ar infekcijų) iki rimtų vėžinių susirgimų ar  genetinių ligų. Todėl klaidinga manyti, kad kraujo tyrimus reikia atlikti tik vyresnio amžiaus žmonėms, nes šiems tyrimams amžiaus ribų.

Šiuolaikinis gyvenimo būdas neįsivaizduojamas be streso, įtampos, poilsio trūkumo, išbalansuoto mitybos režimo. Dažniausiai šių veiksnių poveikis pastebimas ne iš karto, nes pats organizmas bando kompensuoti ar slėpti signalus apie atsirandančius veiklos sutrikimus, tačiau kraujas yra ta terpė, kuri į gyvenimo būdo veiksnius reaguoja akimirksniu. Todėl laboratoriniai tyrimai padeda diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje, prieš atsirandant matomiems ar jaučiamiems organizmo pokyčiams.

Diagnozuojant ligas, neretai atsižvelgiama ir į simptomatiką, tačiau vien pagal tai spręsti yra sudėtinga, nes pacientai gali ir nejausti simptomų, o jaučiami – sutapti su daugelio kitų ligų. Todėl apie 80 % diagnostinių sprendimų yra paremti laboratorinių tyrimų rezultatais, nes rodikliams nukrypus nuo normos, jau galima įtarti konkrečią ligą ankstyvoje stadijoje.

Kada atliekami tyrimai?

Kraujo tyrimai gali būti atliekami tiek profilaktiškai, tiek pajutus negalavimus ar pirmuosius simptomus, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir paskirtas reikiamas gydymas. Net ir nejaučiant simptomų, specialistai rekomenduoja bendruosius tyrimus atlikti bent kartą per metus, siekiant užkirsti kelią pavėluotai diagnozei ir sudėtingesniam gydymui. Profilaktiškai atlikti tyrimus ypač svarbu tiems, kurių artimieji yra sirgę genetinėmis ligomis, nes neretai viena esminių tokių ligų priežasčių yra paveldimumas. Specifiniai tyrimai gali būti atliekami ir tikslinėms grupėms, pvz., nėščiosioms. Be profilaktinių tyrimų, šaltuoju metų laiku dažniau atliekami virusologiniai ir užkrečiamųjų ligų tyrimai, taip pat pacientai dažniau linkę tirtis, kai jaučia be aiškios priežasties atsiradusius simptomus.

Tyrimai taip pat gali būti atliekami ne tik sutrikimui nustatyti, bet ir ligos būklei stebėti – lyginant kraujo rodiklius, sekti ligos progresą ar remisiją, taip pat tam tikrų vaistų ar maisto papildų poveikį organizmui.

Kaip interpretuojami kraujo tyrimai?

„Altamedica“ šeimos klinikose tyrimai atliekami greitai ir tiksliai, o jų rezultatus vertina ir interpretuoja kompetentingi gydytojai. Kilus klausimų dėl tyrimų rezultatų, taip pat galima pasikonsultuoti su skirtingų sričių specialistais, kurie padės sprendžiant įvairias sveikatos problemas.

Vertindami tyrimų rezultatus, specialistai remiasi indikatorių vertėmis – su jomis lyginami paciento rodikliai. Indikatorių vertės tai – paties paciento ankstesni tyrimų rezultatai arba populiacijos duomenys, kitaip dar vadinamai tyrimų normomis. Taip pat tyrimai interpretuojami, atsižvelgiant į paciento lytį, amžių ir kitus biologinius veiksnius. 

Kelių rodiklių reikšmės nuokrypiai yra patikimesni ir reikšmingesni nei vieno rodiklio, nes tiksliau patvirtina arba paneigia diagnozę. Todėl dažnai specialistai rekomenduoja arba skiria net kelis susijusius tyrimus, kad kuo tiksliau nustatytų diagnozę.

Jei tyrimo rezultatai – dviprasmiški, tyrimą būtina pakartoti. Siekiant tikslesnių rezultatų, prieš atliekant kraujo tyrimus svarbu specialiai jiems pasiruošti.

Kaip pasiruošti kraujo tyrimams?

Bendri tyrimai, atliekami pacientui nevalgius ir negėrus: