ENDOKRINOLOGIJA

Altamedica šeimos klinikose pacientus konsultuoja profesionalūs gydytojai endokrinologai.

KADA KREIPTIS Į GYDYTOJĄ ENDOKRINOLOGĄ?

Šiaurės klinikoje gydytojas endokrinologas konsultuoja pacientus, sergančius ar kuriems įtariama:

Gydytoja  yra patyrusi cukrinio diabeto ligų specialistė (tiek 1, tiek 2 tipo, tiek gestacinio diabeto atvejais).

 

Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, kuri paveikia organizmo gebėjimą reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Dažnai pasitaikantys simptomai yra dažnas šlapinimasis, per didelis troškulys, nepaaiškinamas svorio kritimas, padidėjęs alkis, nuovargis, neryškus matymas, lėtas žaizdų gijimas ir dažnos infekcijos. Kai kurie asmenys taip pat gali jausti rankų ar kojų dilgčiojimą ar tirpimą. Svarbu pažymėti, kad šie simptomai kiekvienam žmogui gali skirtis ir ne visi gali patirti juos visus. 

Skydliaukė atlieka itin svarbų vaidmenį reguliuojant įvairias organizmo funkcijas, todėl sutrikus jos veiklai gali atsirasti specifinių simptomų. Sergant hipotiroze, nepakankama skydliaukės veikla, dažni simptomai yra nuovargis, svorio padidėjimas, jautrumas šalčiui, vidurių užkietėjimas, sausa oda, plaukų slinkimas, depresija ir bendras vangumas. Kita vertus, hipertiroidizmas, padidėjęs skydliaukės aktyvumas, pasireiškia tokiais simptomais kaip svorio kritimas, greitas ar nereguliarus širdies plakimas, padidėjęs prakaitavimas, nerimas ar dirglumas, drebulys, miego sutrikimai ir skydliaukės padidėjimas (gūžys). Svarbu atsiminti, kad šie simptomai gali būti skirtingo sunkumo ir nebūtinai reikšti skydliaukės sutrikimą.

Antinksčiai yra atsakingi už hormonų, kurie padeda reguliuoti įvairias kūno funkcijas, gamybą. Kai yra antinksčių problema, tai gali sukelti specifinių simptomų. Esant tokioms sąlygoms kaip Adisono liga, kai antinksčiai negamina pakankamai hormonų, dažni simptomai yra nuovargis, silpnumas, svorio kritimas, žemas kraujospūdis, odos patamsėjimas, druskos troškimas ir apetito praradimas. Kita vertus, esant tokioms sąlygoms kaip Kušingo sindromas, kai yra per didelė hormonų gamyba, simptomai gali būti svorio padidėjimas, ypač aplink veidą ir pilvą, aukštas kraujospūdis, raumenų silpnumas, odos plonėjimas, lengvas mėlynių susidarymas ir nuotaikų kaita. Svarbu pažymėti, kad šie simptomai gali skirtis ir ne visi gali patirti juos visus.

Įtariama, kai yra nereguliarios mėnesinės, padidėjęs kūno plaukuotumas, vargina aknė, svorio augimas ar negalite pastoti.

 

Kiaušidžių disfunkcija reiškia bet kokią būklę, kuri turi įtakos normaliam kiaušidžių funkcionavimui. Dažni simptomai gali būti nereguliarios mėnesinės, mėnesinių srauto pokyčiai (sunkesni ar lengvesni), per didelis plaukuotumas (hirsutizmas), spuogai, svorio padidėjimas arba sunkumas numesti svorio, nuotaikų kaita, sumažėjęs lytinis potraukis ir vaisingumo problemos. Be to, kai kuriems asmenims gali pasireikšti simptomai, tokie kaip karščio bangos, naktinis prakaitavimas ir makšties sausumas, panašūs į tuos, kurie pastebimi menopauzės metu. Svarbu pažymėti, kad šie simptomai gali būti skirtingo sunkumo ir juos gali sukelti įvairūs kiti veiksniai. 

 Osteoporozė yra būklė, kuriai būdingas palaipsniui mažėjantis kaulų tankis ir stiprumas, dėl ko kaulai tampa trapūs ir lengvai lūžta. Ankstyvosiose osteoporozės stadijose dažnai nepastebimų jokių simptomų. Tačiau, kai liga progresuoja, simptomai gali apimti kaulų skausmą ar jautrumą, lūžius, kurie įvyksta lengviau nei tikėtąsi (ypač stuburo, klubo ar riešo srityje), pasvirimą, ūgio netekimą laikui bėgant ir nugaros skausmus dėl lūžių ar susilpnėjusių slankstelių. Svarbu pažymėti, kad osteoporozė gali būti tylus sutrikimas, kol neįvyksta lūžis, todėl svarbu aktyviai rūpintis kaulų sveikata.

GYDYTOJAI​

Nutukimas

Nutukimas yra sudėtinga būklė, kuriai būdingas per didelis kūno riebalų kaupimasis, kuris gali turėti didelį neigiamą poveikį jūsų sveikatai. Svarbu suprasti, kad nutukimas yra ne tik kosmetinė problema.

Nutukimas padidina įvairių sveikatos sutrikimų, įskaitant 2 tipo diabetą, širdies ligas, aukštą kraujospūdį, tam tikrų rūšių vėžį, miego apnėją ir sąnarių problemas, išsivystymo riziką. Nutukimas taip pat gali turėti įtakos psichinei gerovei, sukelti depresiją, žemą savigarbą ir gyvenimo kokybės pablogėjimą.
Svarbu pripažinti, kad nutukimas yra lėtinė būklė, kurios gydymas yra ilgalaikis procesas. Gydymas gali apimti gyvenimo būdo pakeitimus, pavyzdžiui, sveiką, subalansuotą mitybą, fizinio aktyvumo didinimą ir elgesio pokyčius. Kai kuriais atvejais gali būti rekomenduojami vaistai arba chirurginė intervencija.

Svarbu kreiptis medicininės pagalbos tam, kad būtų sukurtas individualus nutukimo gydymo planas pritaikytas jūsų specifiniams poreikiams. Atminkite, kad nutukimo valdymas yra kelionė, o laikantis tinkamo požiūrio ir paramos, galima pasiekti teigiamų pokyčių, kurie pagerins jūsų sveikatą ir savijautą.

KAINOS

Prisirašiusiems pacientams, € Neprisirašiusiems pacientams, €
Pirminė konsultacija endokrinologo konsultacija 40 45
Pakartotinė konsultacija (per 1 mėn. po pirminės konsultacijos) 25 30
Konsultacija su skydliaukės echoskopija 60 65
Skydliaukės echoskopija 28 32

Su šeimos gydytojo siuntimu, € Be šeimos gydytojo siuntimo, €
Pirminė konsultacija Nemokamai 25
Pakartotina konsultacija Nemokamai 17
Konsultacija su echoskopiniu tyrimu Nemokamai 35

PASLAUGOS TEIKIAMOS