Hidroterapija: neramus, mažai ir jautriai miegantis kūdikis

hidroterapija - altamedica

Hidroterapija: neramus, mažai ir jautriai miegantis kūdikis

Hidroterapija – novatoriška lavinamoji procedūra, padedanti aktyvinti fizinę ir kognityvinę kūdikio raidą, kūdikiui plūduriuojant ir mankštinantis vandenyje. Apie kūdikių hidroterapiją ir jos naudą girdėję daugelis tėvų. Ši naudinga ir smagi patirtis džiugina ir kūdikius, ir jų tėvus – itin žavu stebėti kūdikį bei jo judesius vandenyje, o labiausiai tėvus sužavi – nardymas.

Vaikų reabilitacijos klinikos vyr. kineziterapeutė Vytautė Bernotienė sako, kad „hidroterapiją galima taikyti profilaktiškai, kaip judėjimo formą tipinės raidos vaikams“. Dėl teigiamo poveikio nervų sistemai ir miegui šią procedūrą galima atlikti neramiems, mažai ir jautriai miegantiems ar didelio raumenų tonuso kūdikiams.

Hidroterapija: kokią naudą teikia?

Rašydama magistro darbą kūdikių hidroterapijos tema, specialistė nagrinėjo įvairius mokslinius straipsnius, kuriuos apibendrindama išskiria pagrindinius hidroterapijos poveikius bei naudas kūdikio organizmui:

– Horizontali kūno padėtis ir vandens spaudimas suaktyvina kardiovaskuliarinę sistemą;
– Teigiamai veikia visas kūdikio raidos sritis;
– Atliekant veiksmus vandenyje, dėl vandens fizinių savybių stiprinami kūno raumenys;
– Teigiami pokyčiai esant raumenų tonuso pakitimams;
– Vanduo – kūdikiui natūrali ir saugi aplinka, panaši į tą, kurioje jis buvo prieš gimstant;
– Motorinių įgūdžių lavėjimas;
– Pasitikėjimo savimi lavinimas;
– Teigiamas poveikis nervų sistemai;
– Teigiamas poveikis miego trukmei bei kokybei.

Kilus klausimų dėl kūdikių hidroterapijos arba norint sužinoti, kokia kineziterapijos forma (vandenyje ar sausumoje) būtų tinkamesnė Jūsų kūdikiui, kviečiame konsultuotis su „Altamedica“ klinikoje dirbančiais vaikų kineziterapeutais, kurie padės rasti geriausius sprendimus sklandžiai Jūsų kūdikio raidai.

PLAČIAU APIE PASLAUGAS:

 

VAIKŲ HIDROTERAPIJA