„Altamedica“ šeimos klinikose PSO atstovų vizitas

PSO vizitas 2 - Altamedica šeimos klinika

„Altamedica“ šeimos klinikose PSO atstovų vizitas

Rugpjūčio 31 d. „Altamedica“ klinikoje vyko neoficialus susitikimas su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovais – Melitta Jakab PSO Europos pirminės sveikatos priežiūros centro vadove, Nigel Edwards „Nuffield Trust“ generaliniu direktoriumi ir Arnoldu Jurgučiu PSO Europos pirminės sveikatos priežiūros techniniu pareigūnu.

Vizito tikslas – susipažinti su privačios ASPĮ (ASPĮ – asmens sveikatos priežiūros įstaiga) veikla pirminiame lygmenyje, atkreipiant dėmesį į sveikatos ir socialinių paslaugų integravimą. Pastarojoje srityje „Altamedica“ turi gerą įdirbį, ypač teikiant profesionalias vaikų reabilitacijos ir integruotas sveikatos bei socialines paslaugas.

Kokių pokyčių sulauksime Lietuvos sveikatos apsaugos srityje?

PSO atstovai, bendraudami su „Lašo“ klinikos vadove, šeimos gydytoja Greta Aladaitiene, vaikų ligų gydytoja Jolita Jasevičiene, „Senamiesčio“ klinikos vadove, šeimos gydytoja Kristina Lebedevaite, Reabilitacijos klinikos vadove Agne Uldinske ir „Altamedica“ tinklo vadove Vilija Vėlyviene, kartu aptarė svarbias temas privačiam medicinos sektoriui. Susitikimo metu apžvelgtos sveikatos apsaugos reformos, planuojamas poveikis sveikatos priežiūrai, orientuojantis į pirminę sveikatos priežiūrą.

„Altamedica“ ekspertų komanda išsakė savo įžvalgas apie Lietuvos sveikatos apsaugos reformos privalumus ir trūkumus. Dalindamiesi savo gerosios praktikos pavyzdžiais, „Altamedica“ ekspertai pateikė pasiūlymus, kaip patobulinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir užtikrinti pacientams, medikams ir kitiems sveikatos apsaugos sektoriaus darbuotojams palankių ir naudingų sprendimų priėmimą.

Tikime, kad bendradarbiavimas su Pasauline sveikatos organizacija, bendros įžvalgos ir pasiūlymai leis kritiškai įvertinti planuojamus pokyčius sveikatos apsaugos sistemoje ir padės priimti sprendimus, kurie suteiks galimybę gyventojams laiku gauti kokybiškas ir saugias sveikatos priežiūros paslaugas, nepaisant jų gyvenamosios vietos, socialinės ar ekonominės padėties.

PSO – specializuota Jungtinių Tautų (JT) institucija, didžiausia tarptautinė sveikatos organizacija. Jos tikslas – siekti aukščiausio sveikatos priežiūros lygio visose pasaulio valstybėse.

Daugiau informacijos apie planuojamą reformą rasite https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kompetenciju-centru-ir-regioninio-bendradarbiavimo-modeliu-pagristos-asmens-sveikatos-prieziuros-istaigu-tinklo-vystymas