Masažas ir jo nauda sveikatai: ką verta žinoti?

Masažas Altamedica

Masažas ir jo nauda sveikatai: ką verta žinoti?

Masažas – viena iš seniausių ir populiariausių reabilitacijos paslaugų visame pasaulyje. Tai plačiai taikoma kineziterapijos rūšis sveikatai stiprinti, darbingumui ir fizinėms žmogaus jėgoms atstatyti.

Kuo naudingas masažas?

  1. gerina imunitetą, miego kokybę ir kraujotaką,
  2. mažina patinimą ir skausmą po operacijų,
  3. mažina mėšlungio atsiradimą,
  4. skatina aminorūgščių gamybą,
  5. suteikia energijos,
  6. atpalaiduoja, mažina nuovargį ir įtampą,
  7. suaktyvina limfinę sistemą, todėl iš organizmo greičiau pasišalina toksinai,
  8. gerina odos regeneracija, stiprina raumenis, gerina jų tonusą,
  9. stimuliuoja vidaus organų darbą.

Masažas ypač naudingas nėščiosioms, nes palengvina gimdymą ir pogimdyvinį laikotarpį.

Kokį masažą rinktis?

Masažų yra įvairių rūšių: nuo lengvai atpalaiduojančių iki gydomųjų, kompleksiniai viso kūno ar tik tam tikros kūno vietos masažai. 

  • Raumenų nuovargiui bei sąnarių ir sausgyslių sveikatos sutrikimams tinkamas klasikinis arba švediškas masažas. Tai geriausias vaistas įsitempusiems, pavargusiems raumenims, taip pat jaučiant emocinę įtampą, kuri itin greitai persiduoda ir į kūną.

Klasikinis masažas ne tik padeda raumenims, bet ir mažina skausmus ar net uždegiminius procesus. Jis itin naudingas sąnariams ir sausgyslėms, juos stiprina, didina jų darbingumą, lankstumą ir judesių amplitudę.

  • Persitempus po sporto geriausias sprendimas – sportinis masažas.

Raumenims, kurie yra ypač įsitempę dėl patirto didelio krūvio, rekomenduojama atlikti konkrečios kūno vietos arba viso kūno sportinį masažą. Šio masažo poveikis: didinamas raumenų, sąnarių ir raiščių darbingumas, jų būklė, tonusas, atpalaiduojamas kūnas. Stipresniam efektui naudojami specialūs šildomieji tepalai, aliejai

Ar visų tipų masažas yra naudingas sveikatai?

Jei mechaninis limfodrenažinis viso kūno masažas naudojamas ne pagal paskirtį, jis gali būti žalingas sveikatai.

Prieš renkantis masažą būtina pasitarti su specialistu ir individualiai įvertinti sveikatos būklę. Netinkamai parinktas masažo tipas, rūšis, trukmė gali būti žalingas sveikatai

Tai – viena svarbiausių reabilitacijos priemonių

Gydomasis masažas gali padėti ne tik diagnozavus konkrečią ligą, bet ir atsiradus pirmiesiems tam tikrų ligų simptomams, pavyzdžiui, jei jaučiate didelį skausmą kaklinėje dalyje ar ties juosmeniu, įsitempus nugaros raumenims ar esant stipriam raumenų bei sąnarių skausmui. Tokiu atveju, gydomasis masažas gali padėti užkirsti kelią rimtiems susirgimams. Tiesa, šis masažas ne visada gali būti maloni ir atpalaiduojanti procedūra, nes jo metu yra gydomi fiziniai pakitimai.

Reguliariai atliekamos masažo procedūros gerina atmintį, dėmesingumą, koncentraciją, stiprina nervų sistemą, palaiko gyvybiškumą ir skatina ilgaamžiškumą, todėl tai viena iš svarbiausių reabilitacijos priemonių.

Masažas ir kineziterapija – dviguba nauda

Masažas puikiai dera su kineziterapijos užsiėmimais. Rekomenduojama ne tik lankytis masažų procedūrose, bet ir atlikinėti mankštas kineziterapijos salėje. Masažo metu yra atpalaiduojamos tam tikros raumenų grupės, o mankštų pagalba tos pačios sritys stiprinamos. Taip dirbant galima numalšinti skausmus ir jų išvengti ateityje. Masažo poveikis trunka apie 14 dienų, todėl galima lankytis kas keletą savaičių.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per metus atlikti bent dešimties masažų kursą. Kiti šaltiniai teigia, kad verta atkreipti dėmesį į pavasario ir rudens sezonus. Rudenį organizmą reikia paruošti žiemai, jį sustiprinti, o pavasarį – detoksikuoti, paruošti šiltesniam laikui. Masažai rekomenduotini ir jaučiant psichologinę ar raumenų įtampą.

Masažas namų sąlygomis: kaip?

Dabar itin populiarėja savimasažo technikos. Savimasažui yra naudojami įvairių rūšių masažiniai kamuoliukai bei masažiniai volai. Rekomenduojama pasitarti su specialistu dėl pagalbinių priemonių ir tinkamo jų naudojimo. Labai svarbu prieš užsiimant savimasažu apsilankyti pas specialistą. Vizito metu specialistas įvertins Jūsų būklę, patars tinkamiausią priemonę savimasažui, išmokys, kaip ja tinkamai naudotis.

Nekvalifikuotas masažas gali stipriai pakenkti Jūsų kūnui, sukelti žalą raumenims ir nervų audiniams ar net staigius uždegimo procesus. Apie 15 % žmonių, kuriems masažą atliko nekvalifikuotas specialistas, yra privesti kreiptis į profesionalius masažuotojus tolimesniam gydymui ir atsistatymui.

PLAČIAU APIE PASLAUGĄ: