VAIKŲ LIGŲ GYDYTOJAS
Vaikų ligų medicina tai – medicinos sritis, kuri rūpinasi vaikų sveikatos priežiūra nuo gimimo iki pilnametystės. „Altamedica“ šeimos klinikose dirba profesionalus vaikų ligų gydytojų ir neonatologų skyrius, kuris rūpinasi vaikų ligų profilaktika ir jų gydymu, kad mažyliai ir vėl taptų sveiki.
Gydytojai pediatrai nuo gimimo seka vaikų fizinę ir psichomotorinę raidą, atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus ir paskiria reikalingus skiepus. Vaikams susirgus ar jaučiant skausmą, jie sėkmingai diagnozuoja ir gydo įvairaus spektro ligas ir traumas, prireikus siunčia konsultacijoms pas gydytojus specialistus. Nuo mažens stebėdami vaikų raidą, gydytojai pediatrai konsultuoja tėvus įvairiais klausimais: nuo mitybos ir laboratorinių bei alerginių tyrimų iki imunoprofilaktikos.
GYDYTOJAI
Palikti atsiliepimą:
Atsiliepimai:
Atsiliepimų nėra.
PASLAUGOS TEIKIAMOS
Pirmąjį gyvenimo mėnesį naujagimis susiduria su įvairiomis pereinamosiomis būklėmis – jam būdinga gelta, įvairūs bėrimai, traiškanojančios akys, besikeičianti valgymo rutina, besikeičiantis išmatų kiekis, spalva, tekstūra ir kt. – tai kelia tėvams nerimą, tačiau dažnai visa tai yra visiškai normalu. Nemažus iššūkius bei stresą kelią ir žindymas.
Pirmuosius gyvenimo mėnesius ir metus svarbu stebėti kūdikių raidą, sudaryti sąlygas normaliam vystymuisi – fizinė naujagimio raida itin glaudžiai susijusi su psichine jų raida, todėl labai svarbu laiku pastebėti nukrypimus nuo normos, juos koreguoti ir nesutrikdyti įprastos kūdikio raidos.
Gydytojai ragina tėvus reguliariai kas mėnesį lankytis pas pediatrą, ypatingai tai svarbu pirmąjį kūdikių gyvenimo pusmetį.
Išskirtinai svarbus raidos vertinimas 3, 6, 9, 12, 18 mėn. amžiuje ir vėliau kas metus iki vaikui sueis 4-eri metai, arba taip, kaip rekomenduos jūsų gydytojas.
Visi Altamedica šeimos klinikų pediatrai net savaitgalį atsako į tėvų skambučius. Švenčių dienomis skubiais atvejais tėvai konsultuojami telefonu. Jei vaikas karščiuoja, jis konsultacijai priimamas tą pačią dieną.
Vaikams iki 18 metų rekomenduojama kraujo ir šlapimo tyrimus atlikti 1 kartą per 2 metus (mūsų pediatrai šį tyrimą skiria bent 1 kartą per metus). Kraujospūdį, regėjimo aštrumą, klausą, gerklę, dantų būklę, ūgį ir svorį patartina vaikams tikrinti 1 kartą per metus.
Prieš pradedant lankyti pirmąją klasę, Altamedica šeimos klinikose vaikams atliekami ne tik būtiniausi tyrimai, bet ir skiriamos išsamios tyrimų programos.
Daugeliui vaikų vizitas pas gydytoją vis dar kelia nemalonias asociacijas – dažnai nepagrįstą apžiūros ar tyrimų baimę lydi tėvų nusiteikimas.
Vaikų ligų gydytojai turi keletą patarimų tėvams, kaip paruošti savo atžalas vizitui: neapibūdinkite apsilankymo pas gydytoją vaikui kaip bausmės – tai įprastas sveikatos patikrinimas, turintis tapti reguliariu įpročiu. Papasakokite kokios procedūros vaiko laukia, kokie tyrimai ir kaip bus atliekami. Jokiu būdu nemeluokite. Pediatrai pataria kurti pasitikėjimo kupiną ryšį tarp vaiko, jo tėvų ir vaikų ligų gydytojo.
Kada kreiptis į vaikų ligų gydytoją?
Gydytojas pediatras pataria visais klausimais, susijusiais su vaiko sveikatos priežiūra, todėl apsilankymai pas šį specialistą turėtų būti reguliarūs.
- Pirmasis vizitas turėtų įvykti per pirmas tris dienas po išleidimo iš ligoninės. Jo metu gydytojas pediatras įvertina turėtas rizikas stacionare ir naujagimio adaptaciją, nes pirmąjį gyvenimo mėnesį naujagimis susiduria su įvairiomis pereinamosiomis būklėmis – jam būdinga gelta, įvairūs bėrimai, traiškanojančios akys, besikeičianti valgymo rutina, besikeičiantis išmatų kiekis, spalva, tekstūra ir kt. Nors dažniausiai šie simptomai ir pokyčiai yra normalūs ir netgi būtini, tačiau svarbu, kad juos stebėtų gydytojas pediatras. Taip ir tėvai nejaus nerimo, ir bus užtikrinta mažylio sveikata.
- Pirmąjį gyvenimo pusmetį lankytis pas gydytoją pediatrą būtina kas mėnesį. Pirmuosius gyvenimo mėnesius svarbu stebėti kūdikių raidą ir sudaryti sąlygas normaliam vystymuisi. Kadangi fizinė naujagimio raida itin glaudžiai susijusi su psichine, labai svarbu laiku pastebėti nukrypimus nuo normos, juos koreguoti ir nesutrikdyti įprastos kūdikio raidos.
- Raidos vertinimai 3, 6, 9, 12, 18 mėnesių amžiuje. Tai išskirtinai svarbu kiekvienam mažyliui, siekiant užtikrinti tinkamą vystymąsi ir augimą.
- Raidos vertinimai nuo 1,5 metų. Būtini kas metus iki vaikui sukaks 4-eri metai, arba taip, kaip rekomenduoja jūsų gydytojas.
- Prieš būtinąją imunoprofilaktiką. Gydytojas pediatras skiria būtinuosius skiepus pagal Lietuvos vaikų skiepimų kalendorių. Taip pat vaikų ligų gydytojas gali sudaryti individualų skiepijimo kalendorių, jei kažkuris vakcinacijos etapas buvo praleistas.
- Kilus žindymo sunkumų. „Altamedica“ Lašo šeimos klinika Kaunas gydytoja pediatrė, neonatologė Jolita Jasevičienė gali padėti mamoms, susiduriančios su žindymo sunkumais. Apsilankius žindymo konsultacijoje mamų lauks net tik aktuali, pagal mokslinius tyrimus parengta teorinė medžiaga, bet ir praktiniai patarimai, kaip sėkmingai žindyti mažylį.
- Kilus maitinimo sunkumų. Jei maitinimosi sunkumų kyla vėlesniame amžiuje, gydytojas pediatras gali patarti mitybos ir maistų papildų klausimais, kad padėtų užtikrinti visavertę vaiko mitybą.
Kokios paslaugos „Altamedica“ šeimos klinikose vaikams teikiamos nemokamai?
- Šeimos arba vaikų ligų gydytojo konsultacija
- Elektrokardiogramos užrašymas
- Arterinio kraujospūdžio matavimas
- Regėjimo aštrumo nustatymas
- Klausos tikrinimas
- Akispūdžio matavimas
- Kvėpavimo funkcijos ištyrimas (spirograma)
- Gydytojo vizitai pagal numatytą tvarką
- Dėl ligos išrašomos atleidimo nuo mokslo pažymos
- Vykdoma neinfekcinių ligų profilaktika ir kontrolė
- Kūdikių ar vaikų skiepijimas pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių
Ką svarbu žinoti apie vaikų sveikatos profilaktiką?
- Iki 1 metų kūdikių sveikatos būklę gydytojas pediatras turėtų stebėti kartą per mėnesį, o vyresnių vaikų – kartą per metus.
- Vaikams iki 18 metų rekomenduojama kraujo ir šlapimo tyrimus atlikti 1 kartą per 2 metus („Altamedica“ gydytojai pediatrai šį tyrimą skiria bent 1 kartą per metus).
- Kraujospūdį, klausą, regos aštrumą, gerklę, dantų būklę, svorį ir ūgį patartina vaikams tikrinti 1 kartą per metus.
- Prieš pradedant lankyti pirmąją klasę, „Altamedica“ šeimos klinikose vaikams atliekami ne tik būtiniausi tyrimai, bet ir skiriamos išsamios tyrimų programos.
Kaip pasiruošti vizitui pas vaikų ligų gydytoją?
Daugeliui vaikų vizitai pas gydytojus kelia nemalonių asociacijų, tačiau neretai nepagrįstą apžiūros ar tyrimų baimę lydi tėvų nusiteikimas. Vaikų ligų gydytojai pataria kurti pasitikėjimu kupiną ryšį tarp vaiko, jo tėvų ir vaikų ligų gydytojo. Siekdami, kad vizitai pas gydytojus nekeltų baimės, „Altamedica“ vaikų ligų gydytojai turi net keletą patarimų tėvams, padėsiančių pasiruošti atžalų vizitui pas gydytoją:
- Vizitas pas gydytoją – ne bausmė. Tai – įprastas sveikatos patikrinimas, turintis tapti reguliariu įpročiu.
- Neperteikite savo baimės vaikams. Neretai prieš vizitus pas gydytoją pirmiausia nerimauja tėvai, kurie to net nejausdami perduoda savo baimes vaikams, todėl svarbu, kad tėvai pasitikėtų gydytoju ir jo skiriamu gydymu.
- Papasakokite, kokios procedūros laukia, kokie tyrimai ir kaip jie bus atliekami. Jokiu būdu nemeluokite.
Kuo gydytojai pediatrai skiriasi nuo šeimos gydytojų ir kurį verta rinktis?
Akivaizdžiausias skirtumas tarp gydytojo pediatro ir šeimos gydytojo yra jų pacientų amžius. Vaikų ligų gydytojas rūpinasi kūdikių, vaikų ir paauglių sveikata, o šeimos gydytojas, be visa to, užtikrina ir suaugusiųjų sveikatos priežiūrą.
Vieniems pacientams svarbu, kad visos šeimos sveikata rūpintųsi tas pats specialistas, kiti pirmenybę teikia gydytojui, kuris specializuojasi vaikų sveikatos priežiūroje. Todėl dažniausiai tai – asmeninis pasirinkimas. Šį pasirinkimą gali lemti ir gydytojų kompetencija, ir tai, kuris specialistas pacientui leidžia jaustis patogiausiai, saugiausiai, užtikrinčiausiai. „Altamedica šeimos klinikose dirbantys gydytojai kiekvienam pacientui skiria individualų dėmesį ir užtikrina visapusišką sveikatos priežiūrą. Nesvarbu, ar ieškote vaikų ligų ar šeimos gydytojo, „Altamedica“ klinikose rasite savo gydytoją.