RADIOLOGIJA

RADIOLOGIJA - ECHOSKOPIJA

Vidaus organų būklė svarbi bendrai žmogaus organizmo veiklai. Siekiant įvertinti jos būklę, atliekama echoskopija, arba kitaip, ultragarso tyrimas. Kas tai? Dažnai šis klausimas kyla pirmą kartą apsilankantiems pas gydytoją radiologą echoskopuotoją. Echoskopinis tyrimas tai – informatyvus, neinvazyvus įvairių kūno sričių tyrimas, padedantis įvertinti vidaus organus ir kraujagysles bei aptikti galimus struktūrinius, funkcinius ir patologinius pakitimus realiu laiku. Garso bangų pagalba atliekamas tyrimas yra itin efektyvus, nes šios bangos lengvai prasiskverbia per skysčius, minkštuosius audinius, todėl pasiekia vidaus organus.

Kada svarbu atlikti echoskopiją?

Ultragarsinis tyrimas gali būti atliekamas tiek gydytojui skyrus, tiek ir profilaktiškai. Šis tyrimas gali būti atliekamas, siekiant nustatyti širdies ir kraujagyslių, skydliaukės, krūtų, pilvo organų, inkstų ir šlapimo pūslės, dubens organų ir kitas ligas. Ultragarsu vertinamas minkštųjų audinių, sąnarių, kraujagyslių, skydliaukės, krūtų ir vidaus organų (pvz., kasos, kepenų, tulžies pūslės), dydis, padėtis, struktūra. Taip nustatoma, ar nėra papildomų darinių (gerybinių ar piktybinių auglių, akmenų) ir susikaupusio skysčio.

Ultragarsinį tyrimą turėtumėte atlikti nedelsdami, jei:

GYDYTOJAI​

ECHOSKOPINIŲ TYRIMŲ KAINOS:

*Kainos prisirašiusiems pacientams taikomos Šiaurės, Senamiesčio, Lašo ir Prancūzų šeimos klinikose.

 Klinikoje prisirašiusiems pacientams*, €Klinikoje neprisirašiusiems pacientams, €
Pilnas echoskopinis tyrimas moterims (skydliaukės, krūtų, kepenų, tulžies pūslės, kasos, blužnies, inkstų, šlapimo pūslės, aortos)8289
Pilnas echoskopinis tyrimas vyrams (skydliaukės, kepenų, tulžies pūslės, kasos, blužnies, inkstų, šlapimo pūslės, aortos, prostatos)8289
Pilvo organų ir urologinės sistemos echoskopija (kepenų, tulžies pūslės, kasos, blužnies, inkstų, šlapimo pūslės, aortos)5561
Pilvo organų echoskopija (kepenų, tulžies pūslės, kasos, blužnies)3843
Urologinės sistemos echoskopija moterims (inkstų, šlapimo pūslės)3742
Urologinės sistemos echoskopija vyrams (inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, liekamojo šlapimo)3850
Vieno organo echoskopija3539
Skydliaukės echoskopija3941
Krūtų ir sritinių limfmazgių echoskopija5053
Kaklo echoskopija (skydliaukės, seilių liaukos, kaklo limfmazgių )4955
Giliųjų ir paviršinių venų echoskopija5060
Giliųjų kojų venų echoskopija3641
Paviršinių kojų venų echoskopija3843
Kaklo kraujagyslių echoskopija  (DUPLEX echoskopija)4855
Periferinių limfmazgių echoskopija (pažastų, kirkšnių, kaklo)5057
Minkštųjų audinių tyrimas3540
Seilių liaukų echoskopija3540
Pilvinės aortos ultragarsinis ištyrimas3540
Vieno sąnario echoskopija (neatlieka gyd. Raimondas Valickas)3640
Klubų sąnarių tyrimas vaikams (neatlieka gyd. Raimondas Valickas)3541
Periferinių nervų echoskopija3641
Citopatologinis plonos adatos aspirato tyrimas ThinPrep NON GYN terpėje su įvertinimu (skydliaukės, limfmazgių, krūtų) (neatlieka gyd. Donatas Ragaišis)8590

Svarbu! Gyd. Eduardas Keleras atlieka tik vieno sąnario echoskopiją.

 Su šeimos gydytojo siuntimu, €Be šeimos gydytojo siuntimo, €
Pilvo organų ir urologinės sistemos echoskopijaNemokama60
Pilvo organų echoskopijaNemokama40
Inkstų- šlapimo pūslės echoskopijaNemokama40
Skydliaukės echoskopijaNemokama40
Krūtų echoskopijaNemokama40
Sėklidžių echoskopijaNemokama25
Paviršinių darinių ir struktūrų echoskopija (1vnt)Nemokama20
Skydliaukė – krūtys – gimdos ir kiaušidžių transabdominalinė apžvalga (dėl cistų)Nemokama80

Palikti atsiliepimą:

Atsiliepimai:

Atsiliepimų nėra.

KLINIKOS

Kaip atliekamas tyrimas?

Echoskopinis tyrimas atliekamas pacientui gulint ant specialios kušetės. Prieš atliekant tyrimą, tiriamasis paviršius padengiamas bekvapiu, vandens pagrindo geliu, kad tarp daviklio ir kūno paviršiaus nebūtų oro, o aukšto dažnio garso bangos lengviau pasiektų vidaus organus.

Ant tiriamojo paviršiaus pridėtas daviklis siunčia garso bangų impulsą. Atsimušdami į skirtingas kūno dalis impulsai sukuria „aidus“, kurie paverčiami judančiu vaizdu. Taip sugeneruojamas dvimatis vaizdas, kuris matomas kompiuterio ekrane. Jame galima stebėti organo ar audinio padėtį, struktūrą, išmatuoti jo dydį, įvertinti kraujo tėkmės greitį ir kraujagyslių būklę. Siekiant, kad tyrimas būtų efektyvus, kartais pacientų paprašoma pasisukti šonu ar atsistoti.

Kokie yra echoskopinio tyrimo privalumai?

Kokie ultragarsiniai tyrimai atliekami „Altamedica“ šeimos klinikose?

Jei tyrimas atliekamas skubos tvarka (staiga prasidėjus skausmui arba traumų atveju), pacientas tiriamas be specialaus pasiruošimo. Prieš bet kokios srities echoskopiją, būtina gydytoją perspėti apie vartojamus receptinius ir nereceptinius vaistus ir maisto papildus.

NAUJIENOS

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Ar echoskopinis tyrimas yra saugus?

Ultragarso tyrimai medicinoje taikomi daugiau nei 70 metų. Per šį laiką buvo atlikta daugybė tyrimų, įrodančių jo saugumą žmogui. Ultragarsinis tyrimas yra visiškai saugus, nes naudojamos garso bangos, o ne žalinga, jonizuojanti spinduliuotė. Todėl ultragarsinis tyrimas gali būti atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems ar nėščioms moterims. Beje, tyrimą galima kartoti tiek kartų, kiek reikia. Tai itin naudinga, norint įvertinti gydymo efektyvumą ar būklės dinamiką.

  1. Ar echoskopinis tyrimas yra tikslus?

Nei vieno tyrimo tikslumas nėra šimtaprocentinis. Kadangi tai labai subjektyvus tyrimas, kurio efektyvumas ir tikslumas priklauso nuo gydytojo kompetencijos, svarbu tyrimą atlikti atidžiai, lėtai, visą dėmesį skiriant pacientui. Naudodamas pažangią įrangą, patyręs gydytojas šį tyrimą gali atlikti itin tiksliai. Echoskopija Kaune ir Ukmergėje „Altamedica“ šeimos klinikose atliekama naujausiu echoskopu „Mindray“. Šį tyrimą atlieka ilgametę darbo patirtį turintys gydytojai radiologai echoskopuotojai.

  1. Kuo ultragarsinis tyrimas skiriasi nuo rentgeno ar magnetinio rezonanso tomografijos?

Tyrimų saugumas. Ultragarsinis tyrimas yra visiškai saugus, todėl jį galima atlikti visiems pacientams tiek kartų, kiek reikia. Rentgeno tyrimą galima atlikti labai normuotai, nes naudojama jonizuojanti spinduliuotė.

Tiriami organai. Ultragarsu tiriami minkštieji audiniai, vidaus organai, sąnariai, kraujagyslės ir kt. Oringų organų (žarnyno, skrandžio ar plaučių) ultragarsinis tyrimas mažiau tikslus, nes bangos blogai sklinda oru. Ultragarsu negalima ištirti kietųjų struktūrų, pvz., kaulų. Tokiais atveju pasirenkami radiologiniai tyrimai (intervencinė radiologija).

Magnetinio rezonanso tyrimas pasirenkamas, jei kyla abejonių dėl pacientų diagnozės po echoskopijos ar rentgeno tyrimų. Šis tyrimas yra nekenksmingas ir itin išsamus, nes galima įvertinti tiek kaulus, tiek minkštuosius audinius. Kadangi magnetinio rezonanso tyrimas yra brangus, o jo trukmė – ilga, todėl pirma atliekami anksčiau minėti tyrimai.